
Az 5. a osztály tanulói izgalmas és tanulságos programon vettek részt a Planet Ride elnevezésű interaktív környezettudatossági foglalkozáson Budapesten. A foglalkozás során a diákok egy képzeletbeli „utazás”alatt különböző állomásokon keresztül ismerkedtek meg bolygónk környezeti kihívásaival. A kiállítás standjai interaktív feladatokkal, élményszerűen hívta fel a figyelmet a fenntarthatóság, a környezetvédelem és az egyéni felelősségvállalás fontosságára.
A program hozzájárult ahhoz, hogy a diákok környezettudatos gondolkodása tovább erősödjön, és aktív szereplőivé váljanak bolygónk védelmének.
Hétvégén Esztergomban, a XXXIII. KIDS Kupa Országos Sakkbajnokságán az 1-2. korcsoportos lányok között Török Klára 1.b osztályos tanuló országos I. helyezést ért el.
Gratulálunk a kimagasló eredményhez!
A Nemzetközi Könyvajándék Naphoz kapcsolódó programhetünk örömteli eredményekkel zárult. Az aulában felállított könyvespolc igazi közösségi térré vált, ahol diákjaink lelkesen válogattak, ajánlották egymásnak kedvenc történeteiket, és örömmel vitték haza új olvasmányaikat.
Mintegy 50 könyv talált új otthonra, így valóban új esélyt kaptak. Könyvtárunk állománya pedig 45 kötettel bővült a nagylelkű felajánlásoknak köszönhetően. A könyvekbe elhelyezett köszönőmatricákkal igyekeztünk személyessé és emlékezetessé tenni az ajándékozás pillanatát. Ezúton is hálásan köszönjük az adományozott műveket!
Külön élményt jelentett az 1–2. évfolyamosok részvétele, akik a könyvtárban mutatták be saját könyveiket, meséltek olvasmányélményeikről, majd egymásnak ajánlották vagy cserélték köteteiket.
A könyvek továbbadása nemcsak a szeretet és az odafigyelés szép gesztusa volt, hanem a teremtésvédelem inspiráló példájaként értékeink megbecsülésére és a megosztás örömére taníthatott bennünket.
Köszönjük mindenkinek, aki részt vett a programban – szóljon minél több nap a könyvekről és az olvasás öröméről!
Nemzeti ünnepünket megelőzően ráhangolódásként élménypedagógiai foglakozáson vettek részt az első és negyedik évfolyamunk tanulói.
Vendégeink hagyományőrző huszárok voltak. Bemutatták díszes egyenruhájukat, fegyvereiket. Meséltek a huszárok életéről, történetiségükről, harcászatukról. Toborzó verbunkkal, versekkel színesítették előadásukat. A gyerekek szájtátva hallgatták lebilincselő műsorukat.
E hét szerdán három alsós lány képviselte iskolánkat a vármegyei csapatsakk diákolimpián Ózdon.
A lányoknál 3 fős csapatok voltak, egy fordulóban 3 táblán ment egyszerre a sakkjáték, és a forduló végén összeadódtak a csapattagok pontjai.
A hosszúra sikerült nap meghozta eredményét:
Kondás Eszter 3.b, Török Klára 1.b és Azari Miléna 3.b osztályos tanulók a vármegye legszebben csillogó érmét hozták haza, vármegyei bajnokok lettek a legkisebb korcsoportban!
A lányok ezzel a gyönyörű teljesítménnyel továbbjutottak a júniusban megrendezendő szombathelyi országos döntőbe!
Eszter, Klára és Miléna! Köszönjük szépen és hajrá!!!
Iskolánk hatodik évfolyamos tanulói bűnmegelőzési programsorozatunk következő óráján a drogprevencióról beszéltek Polyák Ferenc rendőr főhadnaggyal. Diákjaink aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe, kérdéseket tettek fel és hasznos tanácsokat kaptak arra vonatkozóan, hogy mit tehetnek, ha veszélyes helyzettel találkoznak. Ebben segítségükre voltak az interaktív csoportfeladatok, melyekben a kábítószerek veszélyeivel és azoknak az egészségre és a jövőre gyakorolt hatásaival néztek szembe.
Köszönjük előadónknak a tartalmas és tanulságos programot, amely fontos lépés a tudatos és biztonságos életre nevelés útján.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc