Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

WebMester

WebMester

Az 5. a osztály tanulói izgalmas és tanulságos programon vettek részt a Planet Ride elnevezésű interaktív környezettudatossági foglalkozáson Budapesten. A foglalkozás során a diákok egy képzeletbeli „utazás”alatt különböző állomásokon keresztül ismerkedtek meg bolygónk környezeti kihívásaival. A kiállítás standjai interaktív feladatokkal, élményszerűen hívta fel a figyelmet a fenntarthatóság, a környezetvédelem és az egyéni felelősségvállalás fontosságára.

A program hozzájárult ahhoz, hogy a diákok környezettudatos gondolkodása tovább erősödjön, és aktív szereplőivé váljanak bolygónk védelmének.

Hétvégén Esztergomban, a XXXIII. KIDS Kupa Országos Sakkbajnokságán az 1-2. korcsoportos lányok között Török Klára 1.b osztályos tanuló országos I. helyezést ért el. 

Gratulálunk a kimagasló eredményhez!

A Nemzetközi Könyvajándék Naphoz kapcsolódó programhetünk örömteli eredményekkel zárult. Az aulában felállított könyvespolc igazi közösségi térré vált, ahol diákjaink lelkesen válogattak, ajánlották egymásnak kedvenc történeteiket, és örömmel vitték haza új olvasmányaikat.

Mintegy 50 könyv talált új otthonra, így valóban új esélyt kaptak. Könyvtárunk állománya pedig 45 kötettel bővült a nagylelkű felajánlásoknak köszönhetően. A könyvekbe elhelyezett köszönőmatricákkal igyekeztünk személyessé és emlékezetessé tenni az ajándékozás pillanatát. Ezúton is hálásan köszönjük az adományozott műveket!

Külön élményt jelentett az 1–2. évfolyamosok részvétele, akik a könyvtárban mutatták be saját könyveiket, meséltek olvasmányélményeikről, majd egymásnak ajánlották vagy cserélték köteteiket.

A könyvek továbbadása nemcsak a szeretet és az odafigyelés szép gesztusa volt, hanem a teremtésvédelem inspiráló példájaként értékeink megbecsülésére és a megosztás örömére taníthatott bennünket.

Köszönjük mindenkinek, aki részt vett a programban – szóljon minél több nap a könyvekről és az olvasás öröméről!

Nemzeti ünnepünket megelőzően ráhangolódásként élménypedagógiai foglakozáson vettek részt az első és negyedik évfolyamunk tanulói.
Vendégeink hagyományőrző huszárok voltak. Bemutatták díszes egyenruhájukat, fegyvereiket. Meséltek a huszárok életéről, történetiségükről, harcászatukról. Toborzó verbunkkal, versekkel színesítették előadásukat. A gyerekek szájtátva hallgatták lebilincselő műsorukat.

Iskolánkban már hagyomány a februári magasugró verseny. A legjobb vörösmartysok összemérték erejüket a Szabó Lőrinc-es és fráteres társaikkal.
Kimagasló teljesítményt nyújtott minden tanuló. Ghenta Boglárka és Kassai Szabolcs kivívta a legeredményesebb ugrók díját. Bogi 130 cm-t ugrott, Szabolcs 158 cm-t. Mindketten egyéni csúccsal nyerték meg a versenyt!
Gratulálunk és köszönjük a testnevelő kollégák munkáját!
Február 25-én Debrecenben rendezték meg az I. jégkorong 3x3-as diákolimpiai országos elődöntőt, ahol iskolánkat 4 csapat képviselte.
Az 1-2. korcsoportosok 2. helyen végeztek. A 4. korcsoportos fiaink 2. és 4. helyezést szereztek!
Az A csapatunk továbbjutott az országos döntőbe, amit valószínűleg Budapesten a Tüske csarnokban rendeznek!
Gratulálunk a fiúknak, és köszönjük Bíró Ignác volt testnevelőnknek a segítséget!

E hét szerdán három alsós lány képviselte iskolánkat a vármegyei csapatsakk diákolimpián Ózdon.

A lányoknál 3 fős csapatok voltak, egy fordulóban 3 táblán ment egyszerre a sakkjáték, és a forduló végén összeadódtak a csapattagok pontjai.

A hosszúra sikerült nap meghozta eredményét:
Kondás Eszter 3.b, Török Klára 1.b és Azari Miléna 3.b osztályos tanulók a vármegye legszebben csillogó érmét hozták haza, vármegyei bajnokok lettek a legkisebb korcsoportban!
A lányok ezzel a gyönyörű teljesítménnyel továbbjutottak a júniusban megrendezendő szombathelyi országos döntőbe! 

Eszter, Klára és Miléna! Köszönjük szépen és hajrá!!!

Az élménypedagógia jegyében a 4.b osztályban vendégelőadó tartotta a környezetismeret órát: Lőrinczi Zoltán kardiológus szakápoló. Téma: A keringés szervrendszere. Orvosi modellen szemléltette a szív működését. A modellt kézbe is vehették a gyerekek. Bemutatta a szív részeit, az érhálózatot, a kapillárisokat. Kitapintották saját magukon a pulzust és a nyaki verőeret.
A foglalkozás interaktív részében az újraélesztést gyakorolták a modellen a Stayin' Alive ritmusára. Azt is megtanította, hogyan kell a mentőket értesíteni vészhelyzetben. Egymásnak nyomókötést készítettek. Vérvételi kémcsövet kaptak ajándékba, melyre felírhatták a nevüket.
Nagyon élvezték a gyerekek a tartalmas foglalkozást, mely pályaorientációnak is beillett.
Köszönet Lőrinczi Zoltánnak, hogy ebben az élményben részesítette a gyerekeket! Sok hasznos ismerettel és gyakorlati tudással lettünk gazdagabbak mindannyian!

Iskolánk hatodik évfolyamos tanulói  bűnmegelőzési programsorozatunk következő óráján a drogprevencióról beszéltek Polyák Ferenc rendőr főhadnaggyal. Diákjaink aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe, kérdéseket tettek fel és hasznos tanácsokat kaptak arra vonatkozóan, hogy mit tehetnek, ha veszélyes helyzettel találkoznak. Ebben segítségükre voltak az interaktív csoportfeladatok, melyekben a kábítószerek veszélyeivel és azoknak az egészségre és a jövőre gyakorolt hatásaival néztek szembe.

Köszönjük előadónknak a tartalmas és tanulságos programot, amely fontos lépés a tudatos és biztonságos életre nevelés útján.

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech