
Örömmel tudatjuk, hogy Lőrinczi Zsigmond 4.b osztályos tanuló vármegyei 1. helyezést ért el a Miskolci Arany János Általános Iskola és AMI rajzpályázatán.
A pályamű címe: Toldi
Szeretettel gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk Zsigmondra.
A "Magyar vagyok... Határtalanul" című nemzetközi rajzpályázat eredményhirdetésén és kiállításán vettünk részt március 15-e alkalmából a Városházán. A hazaszeretet, az összetartozás, a magyar kultúra, a történelem és hagyományaink megjelenítése volt a téma a képzőművészet eszközeivel.
Balla Bence, iskolánk 8.b osztályos tanulójának alkotását több mint 400 beérkezett műalkotásból emelték ki és a legkiválóbb munkáknak járó díjjal és ajándékkal jutalmazták.
Balla Boglárka 6.b osztályos tanuló tusrajzai és Stampel Nimród 5.a osztályos tanuló festménye is látható a Városháza aulájában.
Gratulálunk a kiemelkedő nemzetközi versenyeredményhez és a nívós kiállításhoz! Büszkék vagyunk rátok!
A tanulók felkészítő tanára: Szabóné Puskás Julianna
Környezetismeret óra keretében a PresiDent Fogászati Stúdió orvosai tartottak prevenciós foglalkozást a gyerekeknek Szájápolás címmel. A tanulóknak meglepően sok ismeretük van a témával kapcsolatban, ez kiderült a kvízkérdésekre adott helyes válaszaikból.
Tudatosították a helyes fogmosás technikáját. Felsoroltuk a fogainknak hasznos és káros táplálékokat. Szó esett a fogselyem használatáról, a plakkfestő tablettáról, a megfelelő fogkefe kiválasztásáról, a fogbetegségek okairól. Felhívták a figyelmüket a félévenkénti fogászati ellenőrzésre.
Köszönet dr. Maros Tamásnak, hogy lehetővé tette számunkra ezt a programot! Sok hasznos ismeretre tettünk szert, melyeket remélhetőleg alkalmazni is fognak a gyerekek!
Az idei évben a Szent Imre Katolikus Óvoda apraja-nagyja közösen indult útnak, hogy méltó módon emlékezzen meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. ??
E jeles alkalomból városunk Turulmadár-emlékművéhez látogattunk el, amely Varga Éva szobrászművész alkotása. Az emlékmű talapzatán a következő felirat olvasható:
„Történelmi sorsfordulóink hőseinek és áldozatainak emlékére állította Sajószentpéter város önkormányzata 1997.”
A gyermekek saját készítésű, nemzeti színű alkotásaikkal tisztelegtek bátor elődeink emléke előtt. A megható pillanatokat versekkel és dalokkal tettük még ünnepélyesebbé óvodásainkkal.
2026.március 6-án meghitt hangulatú NŐNAPI megemlékezést tartottunk óvodánkban. A kisfiúk különleges figyelmességgel készültek: az otthonról hozott apró meglepetéseikkel köszöntötték a kislányokat. A kedves gesztus sok örömet és mosolyt csalt a gyermekek arcára. Az ünneplés során a szeretet, a figyelmesség és az egymás iránti tisztelet került a középpontba. A közösen megélt pillanatok szép emlékké tették ezt a napot az óvodai közösség számára.
Iskolánkban múlt héten tartottuk a március 15-i emlékműsort. A 6. évfolyamos tanulók főszereplésével idéztük fel az 1848/49-es forradalom és szabadságharc fontosabb eseményeit. A diákok prózával, dallal, valamint közös tánccal léptek a színpadra. A műsort a 2.-osok csatajelenete és az alsó tagozatos énekkar Kossuth-nótái színesítették.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc