Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

WebMester

WebMester

Iskolánkban évtizedes hagyománya van a tavasszal megrendezett természettudományos hétnek, amelynek keretében házi versenyekkel és változatos programokkal hívjuk fel a figyelmet a természettudományok értékeire. Alsós tanulóink a Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat kutyás bemutatóján kaptak betekintést Léka László és négylábú társa Guszti munkájába. Iskolánk védőnője Kacsó Nikolett a felsősöknek az elsősegélynyújtás alapjait ismertette és bemutatta az újraélesztés folyamatát, melyet ki is próbálhattak a gyerekek. A programsorozat zárásaként Póliska Csaba egyetemi docens izgalmas és látványos kísérletekkel kápráztatta el a közönséget.
 
Köszönjük Szűcs Zsuzsa tanárnőnek a szervezést!
Március 18-án tartották a Miskolci Arany János Általános Iskola által szervezett  “ARANY-tollal költőszóval” vármegyei helyesírási verseny eredményhirdetését.
 
Juhász Lilla 3.b osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
 
Felkészítő pedagógus: Révainé Radácsi Katalin, Kata néni.
 
Gratulálunk Lillának és felkészítő pedagógusának a szép eredményhez!
Március 18-án tartották Sajószentpéteren a Zrínyi Ilona matematikaverseny megyei fordulójának eredményhirdetését.
 
Iskolánk 3 harmadik osztályos tanulója kapott meghívást a legjobbak közé.
 
A  harmadik évfolyam csapatversenyén tanulóink 2. helyezést értek el.
A csapat tagjai: Juhász Lilla, Sárközi Lily és Szabados Lehel 3.b osztályos tanulók. 
 
Kiváló egyéni eredmények is születtek:
Sárközi Lily 3.b osztályos tanuló 2. helyezést ért el.
Juhász Lilla 3.b osztályos tanuló a 15. helyen végzett.
Szabados Lehel 3.b osztályos tanuló 4. helyezett lett.
Felkészítő pedagógusuk Gulyás-Kriván Mária, Marcsi néni, aki bekerült a legeredményesebb felkészítő pedagógusok közé.
 
Sárközi Lily és Szabados Lehel áprilisban az országos döntőn képviselik iskolánkat.
 
Gratulálunk ifjú matematikusainknak és felkészítő  pedagógusuknak!

Örömmel tudatjuk, hogy Lőrinczi Zsigmond 4.b osztályos tanuló vármegyei 1. helyezést ért el a Miskolci Arany János Általános Iskola és AMI rajzpályázatán.

A pályamű címe: Toldi

Szeretettel gratulálunk, és nagyon büszkék vagyunk Zsigmondra.

A "Magyar vagyok... Határtalanul" című nemzetközi rajzpályázat eredményhirdetésén és kiállításán vettünk részt március 15-e alkalmából a Városházán. A hazaszeretet, az összetartozás, a magyar kultúra, a történelem és hagyományaink megjelenítése volt a téma a képzőművészet eszközeivel.

Balla Bence, iskolánk 8.b osztályos tanulójának alkotását több mint 400 beérkezett műalkotásból emelték ki és a legkiválóbb munkáknak járó díjjal és ajándékkal jutalmazták. 

Balla Boglárka 6.b osztályos tanuló tusrajzai és Stampel Nimród 5.a osztályos tanuló festménye is látható a Városháza aulájában. 

Gratulálunk a kiemelkedő nemzetközi versenyeredményhez és a nívós kiállításhoz! Büszkék vagyunk rátok!

A tanulók felkészítő tanára: Szabóné Puskás Julianna  

Környezetismeret óra keretében a PresiDent Fogászati Stúdió orvosai tartottak prevenciós foglalkozást a gyerekeknek Szájápolás címmel. A tanulóknak meglepően sok ismeretük van a témával kapcsolatban, ez kiderült a kvízkérdésekre adott helyes válaszaikból.

Tudatosították a helyes fogmosás technikáját. Felsoroltuk a fogainknak hasznos és káros táplálékokat. Szó esett a fogselyem használatáról, a plakkfestő tablettáról, a megfelelő fogkefe kiválasztásáról, a fogbetegségek okairól. Felhívták a figyelmüket a félévenkénti fogászati ellenőrzésre.

Köszönet dr. Maros Tamásnak, hogy lehetővé tette számunkra ezt a programot! Sok hasznos ismeretre tettünk szert, melyeket remélhetőleg alkalmazni is fognak a gyerekek!

Az idei évben a Szent Imre Katolikus Óvoda apraja-nagyja közösen indult útnak, hogy méltó módon emlékezzen meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. ??
E jeles alkalomból városunk Turulmadár-emlékművéhez látogattunk el, amely Varga Éva szobrászművész alkotása. Az emlékmű talapzatán a következő felirat olvasható:
„Történelmi sorsfordulóink hőseinek és áldozatainak emlékére állította Sajószentpéter város önkormányzata 1997.”
A gyermekek saját készítésű, nemzeti színű alkotásaikkal tisztelegtek bátor elődeink emléke előtt. A megható pillanatokat versekkel és dalokkal tettük még ünnepélyesebbé óvodásainkkal.

2026.március 6-án meghitt hangulatú NŐNAPI megemlékezést tartottunk óvodánkban. A kisfiúk különleges figyelmességgel készültek: az otthonról hozott apró meglepetéseikkel köszöntötték a kislányokat. A kedves gesztus sok örömet és mosolyt csalt a gyermekek arcára. Az ünneplés során a szeretet, a figyelmesség és az egymás iránti tisztelet került a középpontba. A közösen megélt pillanatok szép emlékké tették ezt a napot az óvodai közösség számára.

Iskolánkban múlt héten tartottuk a március 15-i emlékműsort. A 6. évfolyamos tanulók főszereplésével idéztük fel az 1848/49-es forradalom és szabadságharc fontosabb eseményeit. A diákok prózával, dallal, valamint közös tánccal léptek a színpadra. A műsort a 2.-osok csatajelenete és az alsó tagozatos énekkar Kossuth-nótái színesítették.

Szent Gergely napján az iskolás gyermekek csapatostul, házról házra járva hívták az iskolába a gyerekeket. 
Tréfás mondókákkal, dalokkal próbálták a kisgyermekek érdeklődését felkelteni a tanulás iránt.
Március 12-én hagyományos gergelyjárás iskolakóstolgató foglalkozásra vártuk a leendő első osztályos gyermekeket. 
 
A 4.b osztályos tanulók hagyományőrző színdarabot adtak elő, melyet osztályfőnökük, Szabó Ágnes tanított be nekik. 
 
Ezután az óvodások szüleikkel együtt vehettek részt a foglalkozásokon. Angol, sport- és kézműves-foglalkozás várta az érdeklődőket.
A program végén az ajándékok sem maradtak el. 
 
Ági néni és Dorina néni szeretettel várja  leendő elsős tanítványait április 23-24-én, az iskolai beiratkozáson!
 
„Szent Gergely doktornak, híres tanítónknak az ő napján,
  Régi szokás szerint, menjünk Isten szerint iskolába...” 
 

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech