
Május 17-én, vasárnap került sor a Mindszenti-templom teraszának megáldására. A bérmálást követő szertartást Ft. Ternyák Csaba érsek atya vezette. Az ünnepi eseményt a Vörösmarty katolikus iskola alsó tagozatos diákjaiból álló kórus nyitotta meg. Felcsendült az „Ez az a nap” és az „Áldjátok az Urat” kezdetű dal. A műsor végén volt szerencsénk együtt énekelni a Mindszenti kórussal a „Boldogasszony anyánk” című katolikus himnuszt. Megtiszteltetés volt számunkra ez a szereplés, érsek atya pedig a gyerekeknek személyesen gratulált és megtapsolta őket.
A Vörösmarty-énekkar vezetője és felkészítő pedagógusa: Petrovics-Detvai Dorina
A hét elején, hétfőn és kedden a diákönkormányzat szervezésében iskolánkban megtartottuk az idei tanév második papírgyűjtését. Az iskolánk tanulóinak köszönhetően 9880 kg papír gyűlt össze. Ezzel sikerült 165 fa életét megmenteni. Külön szeretnénk megköszönni a 8. b osztály fiú tanulóinak a pakolásban nyújtott segítségét, valamint a szervezésben Csorba Péter tanár úr munkáját.
Köszönjük szépen a szülőknek a szebbnél szebb virágos növényeket, melyeket felajánlottak iskolánk zöldítésére. A növényeket balkonládákba, dézsákba, valamint az iskola udvarára ültettük ki, így még szebbé és hangulatosabbá vált környezetünk.
Hálásan köszönjük a támogatást és az együttműködést!
A Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola által megrendezett Környezetismeret-környezetvédelem csapatverseny országos döntőjében 6. helyezést értek el iskolánk 5.a osztályos tanulói.
A csapat tagjai: Girhiny Péter, Lukács Kende, Veres Botond
Felkészítő tanárok: Némethné Tavas Cecilia, Szűcs Zsuzsanna
Nagy örömmel rendeztük meg idén első alkalommal – hagyományteremtő céllal – a miskolci római katolikus iskolák hittanversenyét, melynek a Mindszenti Plébánia Millenniumi terme adott otthont. A rendezvényt főigazgató asszony nyitotta meg, majd iskolánk énekkarának műsora és Zoli atya közös imája után kezdetét vette a verseny. A gyerekek játékos feladatokon keresztül mutathatták meg tudásukat. A délután végig jó hangulatban és szeretetteljes légkörben telt. Hálásan köszönjük hittanárainknak, Zádoriné Galambos Mónikának és dr. Géberné Barkóczi Ildikónak a feladatok elkészítését, kollégáinknak a zsűrizést, valamint Novák Katalin kolléganőnknek a rendezvény megszervezését. Jövőre mindenkit visszavárunk! Addig pedig meséljenek helyettünk a képek!
Ebben a hónapban, kedden reggel iskolánk közössége együtt vett részt a szentmisén, amelyet Zoli atya celebrált. A közelgő pünkösd alkalmából homíliájában a Szentlélek eljöveteléről és annak mindennapi életünkre gyakorolt hatásáról beszélt. Gondolatai arra ösztönöztek bennünket, hogy nyitott szívvel forduljunk egymás felé, és figyeljünk jobban embertársainkra. A közös ima és az elhangzott üzenet mindenkit lelkileg feltöltött, így megerősödve térhettünk vissza napi feladatainkhoz.
A Lázár Ervin Program keretein belül iskolánk 1-6. évfolyamos diákjai miskolci helyszíneken az alábbi miskolci előadásokon vettek részt térítésmentesen:
(Miskolci Csodamalom Bábszínház)
(Miskolci Csodamalom Bábszínház-Avasi Gimnázium színházterme)
(Miskolci Csodamalom Bábszínház)
(Miskolci Csodamalom Bábszínház)
5.a: Miskolci Nemzeti Színház Háry János – Az öreg obsitos
(Avasi Gimnázium színházterme)
Tanulóink számára igazi kulturális élmény volt, amely élményszerűen bővítette ismereteiket.
Vámos Janka ,iskolánk 4.b osztályos tanulója kitűnően szerepelt a XIV. Csömöri Bringafesztivál keretében megrendezett "Mountain Bike Magyar Kupa" viadalon és a Mountain Bike Diákolimpián.
Janka első helyezettként diákolimpiai bajnoki címet szerzett,majd a Magyar Kupa harmadik fordulójában is győzni tudott.
Nagyon büszkék vagyunk rá és gratulálunk a kiváló sportteljesítményhez!
2026.05.06-án ovis SZENTMISÉN vettünk részt, melyre a legkisebbek- a Halacska csoportos óvodásaink - is elkísértek újra, hiszen már áprilisban is velünk tartottak.
Hála és dicsőség az Úrnak!
Almásy László egyházmegyei földrajzverseny sokadszor!
24. alkalommal rendeztük meg versenyünket, melyet nagy érdeklődés övezett az Egri Főegyházmegye katolikus iskolái, valamint Miskolc város oktatási intézményei részéről. 31 csapat mérte össze tudását az első fordulóban, melyből 12 csapatot hívtunk meg a döntőbe.
Játékos feladatok sora várt a diákokra a Bükk hegység és a sivatagok világa témában. Volt térképen való tájékozódás és mérési feladat, ásványfelismerés a Herman Ottó Múzeum híres Ásványtárának gyűjteményéből, totó, memóriatorna, képkirakó játék, képfelismerő kvíz, számítógépes sivatagi feladvány, film, benéztünk a hegy gyomrába… Játszva tanultunk és mértük össze tudásunkat.
Megemlékeztünk Almásy László sivatagi felfedezőről, sőt a verseny napján 100. életévét betöltő David Attenborough-ról is.
Az élményekkel és izgalmakkal teli nap a következő eredménnyel zárult:
Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium - Miskolc csapata I. helyezés
Szent István Katolikus Általános Iskola - Mezőkövesd két csapata II. és III. helyezés
Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és AMI IV. helyezés
Miskolci Arany János Általános Iskola és AMI V. helyezés
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola - Sárospatak VI. helyezés
Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda - Miskolc VII. helyezés
Bársony János Római Katolikus Általános Iskola két csapata VIII. és X. helyezés
Fráter György Katolikus Általános Iskola és AMI -Sajólád IX. helyezés
Gratulálunk a döntő forduló szép eredményeihez!
A verseny szervezői:
Szabóné Puskás Julianna és Némethné Tavas Cecilia
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc