Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

Idén is részt vettek ovisaink a Bozsik programban. A jó hangulatú foglalkozásokon sokat fejlődött a gyerekek labdakezelési technikája. Az utolsó alkalommal minden kis sportoló ajándékot is kapott.  
 
 
 

A Borsod – Abaúj – Zemplén Vármegyei Kormányhivatal Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Hulladékgazdálkodási Főosztálya és a Népegészségügyi Főosztály Mérőközpontja közösen szervezett programot kisgyermekek számára a Környezetvédelmi Világnap alkalmából. A Méhecske csoportos gyerekekkel részt vehettünk ezen a rendezvényen. A Kormányhivatal egyik hulladékgazdálkodási szakügyintézője kísért minket a helyszínek között. Elsőként a MOHU dolgozóival találkoztunk, akik szelektív hulladékgyűjtő játékkal fogadták a gyerekeket. Ovisaink nagyon ügyesek voltak. Jutalmul kapott a csoportunk egy társasjátékot és egy mesés könyvet. A biológiai laboratóriumban a vizek világával ismerkedhettünk meg; a mikroszkópok segítségével egészen közelről is. A kémiai labor munkatársai különböző kísérletekkel ejtették ámulatba az ovisokat; sőt maguk is kipróbálhattak néhány kísérletet. Az utolsó állomáson pedig különleges állatsimogató várt ránk. Láttunk  herkulesbogár lárvát,  mindenféle preparált trópusi lepkéket és egy virágutánzó orchidea manót is. A lepke fejlődését követve néztünk petéket, hernyót, bábot és kifejlett lepkét. A legbátrabbak többféle levél- és faág utánzó sáskát érintettek, foghattak meg. Mindannyiunknak nagy élmény volt ez a játékos, ismeretterjesztő program.

Csak a kicsikék maradtak az oviban; a nagyobbakkal felkerekedtünk, és elbuszoztunk a Móka -  Land játszóházba. Méhecske csoportos óvodásunk családja üzemelteti ezt a remek kis kalandparkot; ők láttak vendégül minket. Van itt minden, ami kisgyerek szórakoztatására szolgál: ugrálóvár, elektromos járművek, drótkötélpálya, játszótér, smink sarok, interaktív padló… Mindenki mindent kipróbálhatott, kedvére válogathatott a jobbnál jobb játékok között. Aki megszomjazott, finom szörpökkel olthatta szomját. Sokak örömére Döme cica is előkerült, és meg lehetett simogatni. Nagyszerűen érezte magát mindenki, igazán élménydús órákat tölthettünk itt el. Biztos, hogy sokan visszatérnek majd ide szüleikkel is.

Mindhárom csoportban megtartottuk a tanévzáró ünnepségeinket. Az Őzike és a Méhecske csoportban ballagás is volt. Összesen 26 kisgyermek vett búcsút óvodánktól, akik szeptemberben az iskolában kezdik majd meg tanulmányaikat. A középsős ovisainkkal kívántunk nekik vidám ballagást, szerencsés tanulást. Juhász Ferenc atya pedig útravaló kedves szavaiban Isten áldását kérte további útjukra.

Nagycsoportosainkkal idén is részt vettünk a virágültetési közösségi programon, amelyet a Népkerti Vigadó és a Délidő étterem rendezett. A virágos program tavaly is sikeres volt; óvodánk önkéntesei rendszeresen jártak esténként locsolni a virágokat.

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech