VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS
ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA
"Mi dolgunk a világon? küzdeni
Erőnk szerint a legnemesbekért."
A Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével nevű, EFOP 1.3.5-16 azonosítójú pályázati projekt kacsolódó hírei, eseményei intézményünkben.
A tanulók keresztény katolikus szellemben történő nevelése hosszadalmas és sokrétű feladat, amit nagy odafigyeléssel és türelemmel lehet és kell végezni. Ehhez nagyban hozzájárulna a jelen pályázat keretében tervezett hittantábor, ahol a gyermekek szentírási történeteken keresztül, játékos módon tapasztalhatnák meg Isten jelenlétét és gondoskodó szeretetét.
A tábor célja a gyermekek lelkigyakorlatokon keresztül történő közösségépítése, amelynek részeként közös imával, kirándulásokkal, egyéni élményekkel is gazdagodjanak, de örömmel legyenek együtt. A játékos feladatok végrehajtásával a helyben megélt élményeket, tapasztalatokat haza tudják vinni és meg tudják osztani családjaikban, otthon maradt barátaik körében, tanúságot tudnak tenni Krisztusról, a szereteten alapuló közösség megtartó erejéről.
A tábor helyszíne: Sarud
A támogatás azonosítószáma: EGYH-KCP-19-0247
A támogatás összege: 300.000 Ft
A támotást a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. közvetítésével használhattuk fel.
November 29-én - Balga Katalin tanárnő szervezésében - megrendeztük hagyománnyá vált rendezvényünket, a Mikuláscsalogató versenyt.
Az eseményre a környékbeli óvodásokat és szüleiket hívtuk meg. Az „aprótalpúak” Szent Miklósról szóló énekeket, verseket adtak elő. Olyan is akadt, aki saját verset írt a piros ruhás jótevőnek.
Miközben a zsűri a produkciókat mérlegelte, a versenyzők színdarabot tekinthettek meg Szent Miklós életéről. Az eredményhirdetés után az előadók oklevéllel, könyvvel, édességgel lettek gazdagabbak.
Az esemény az EFOP 1.3.5-16 azonosítószámú projekt keretében került megrendezésre.
Itt az ősz. A korai sötétség, az esős idő, a sok tanulás és a korai kelés rányomta bélyegét a gyerekek lelkére.
A 3.b osztályosok hangulatát Balga Kati néni egy vidám palacsinta-partival dobta fel, vidámságot, életkedvet csepegtetve a borús hétfői napba. A gyerekek az otthonról hozott finomságokat az osztályban saját ízlésük szerint ízesítették, majd fogyasztották el.
Iskolánk Balga Katalin tanárnő kezdeményezésével és szervezésével jótékonysági adománygyűjtést hirdetett tanulóinknak és szüleiknek.
A program keretében a miskolci Gyermek Egészségügyi Központ (GYEK) pulmonológiai osztályának gyűjtöttünk játékokat, könyveket, hogy az ott lábadozó kis betegek napjait vidámabbá, szebbé tegyük.
Felhívásunk szerencsére sok jóérzésű ember szívét megérintette, így több zsáknyi felajánlás érkezett. A képek önmagukért beszélnek.
Köszönjük önzetlen, példamutató segítségüket!
Az esemény az EFOP 1.3.5-16 azonosítószámú projekt keretében került megrendezésre.
TÁRSADALMI SZEREPVÁLLALÁS ERŐSÍTÉSE A KÖZÖSSÉGEK FEJLESZTÉSÉVEL
Iskolánk a Társadalmi Szerepvállalás a Közösségek Fejlesztésével című pályázaton belül felületet biztosít a szívességet felkínálók és kérők számára.
Napjainkban nagy szükség van arra, hogy segítő kezet nyújtsunk a rászorulóknak. Emberileg is egymásra vagyunk szorulva, hiszen közösségben kell megélnünk emberségünket. A keresztény pedig nem csak ember, hanem - a jézusi tanítás szerint - szeret is.
Ez a kezdeményezés pedig a szeretet, az irgalmasság testi és lelki cselekedeteire ösztönözve ad lehetőséget, hogy minél több jót tegyünk, adjunk és kapjunk. Erre szolgál a Szívességbank.
Lényege Kalkuttai Szent Teréz anya szavaival:
Adni kell, adni, mindent odaadni:
Munkát, erőt, életet,
Pénzt,ruhát és kenyeret.
Könnyet, mosolyt, simogatást,
Jó szándékot, jó akarást,
Imádságot, egészséget,
Melegséget, élő hitet.
Odadni akárkinek,
A legelső nincstelennek.
Szeretetet adni-adni
S érte semmit sem kivánni!
Kifejezetten nem anyagi jellegű felajánlásra kell gondolni; lehet kutyasétáltatás, bevásárlás, tüzelő aprítás, korrepetálás és igazából bármi, ami másnak segítséget jelenthet. A kérések pedig - pénz kivételével - szükség szerint,...
Szabálya, hogy három kért és teljesített szívesség után legalább egyet fel kell ajánlani, pénz nem ajánlható fel és nem kérhető.
A felajánlást és kérést hozzászólás formájában kérjük megtenni a cikk alatt, illetve
személyesen intézményünkben (a kért vagy felajánlott szívességet közzétesszük.) Click to listen highlighted text! Iskolánk a Társadalmi Szerepvállalás a Közösségek Fejlesztésével című pályázaton belül felületet biztosít a szívességet felkínálók és kérők számára. Napjainkban nagy szükség van arra, hogy segítő kezet nyújtsunk a rászorulóknak. Emberileg is egymásra vagyunk szorulva, hiszen közösségben kell megélnünk emberségünket. A keresztény pedig nem csak ember, hanem - a jézusi tanítás szerint - szeret is. Ez a kezdeményezés pedig a szeretet, az irgalmasság testi és lelki cselekedeteire ösztönözve ad lehetőséget, hogy minél több jót tegyünk, adjunk és kapjunk. Erre szolgál a Szívességbank. Lényege Kalkuttai Szent Teréz anya szavaival: Adni kell, adni, mindent odaadni: Munkát, erőt, életet, Pénzt,ruhát és kenyeret. Könnyet, mosolyt, simogatást, Jó szándékot, jó akarást, Imádságot, egészséget, Melegséget, élő hitet. Odadni akárkinek, A legelső nincstelennek. Szeretetet adni-adni S érte semmit sem kivánni! Kifejezetten nem anyagi jellegű felajánlásra kell gondolni; lehet kutyasétáltatás, bevásárlás, tüzelő aprítás, korrepetálás és igazából bármi, ami másnak segítséget jelenthet. A kérések pedig - pénz kivételével - szükség szerint,... Szabálya, hogy három kért és teljesített szívesség után legalább egyet fel kell ajánlani, pénz nem ajánlható fel és nem kérhető. A felajánlást és kérést hozzászólás formájában kérjük megtenni a cikk alatt, illetve személyesen intézményünkben (a kért vagy felajánlott szívességet közzétesszük.) Powered By GSpeech
© 2024 Vörösmarty Katolikus-Miskolc