
Március utolsó hetében megtartottuk hagyományos alsós tavaszi versenyeinket. Tanulóink matematika, angol, környezetismeret és nyelvtan-helyesírás versenyeken vettek részt. Gratulálunk a helyezést elért tanulóinknak és pedagógusaiknak!
Márciusban a vizes élőhelyeké és a teremtésvédelemé volt a főszerep az iskolai könyvtárban. Három jeles nap - Halak napja (márc. 20.), Víz világnapja (márc. 22.), Teremtésvédelem napja (márc. 25.) - fonódott össze a foglalkozásokon.
A halak napján a könyvtárba látogató diákok Magyarországon honos halakra „horgászhattak”, a domborzati térképen megkereshették hazánk legfontosabb vizes élőhelyeit, majd a témával kapcsolatos könyvekből válogathattak.
A 2. és 3. évfolyamos tanulók a játék mellett elsajátíthatták a lexikonhasználat alapjait, a betűrend szerinti keresést, a címszó, a szócikk fogalmát és önállóan kerestek információkat a vízi világról.
A munka végére a gyerekek maguk jöttek rá a legfontosabb tanulságra, hogy a márciusi jeles napok a halak védelmétől a víz tisztaságán át a teremtett világ megőrzéséig szervesen összefüggenek. Mindez pedig közös felelősségünk, hogy a ránk bízott természeti kincset sértetlenül adjuk tovább.
Az Iskolában az Erdő Program keretében a Minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusa, Molnár Nikolett látogatott el hozzánk, aki a fenntarthatóság témakörében tartott foglalkozást a 4.a, 4. b és az 5.a osztálynak. A foglalkozás felhívta tanulóink figyelmét a természettel való törődés fontosságára, az élményszerű tanulás során tovább mélyültek ismereteik az erdő életközösségéről. Az erdő és fenntarthatóság, az erdei életközösség és a talaj kapcsolata, valamint a biológiai sokféleség kapott kiemelt figyelmet még az élménypedagógiai órákon. A gyerekek nagyon élvezték és tevékenyen részt is vettek a feladatok megoldásában.
Köszönjük a szervezést Szűcs Zsuzsa tanárnőnek!
Tanulóink a természettudományos ismeretüket mérték össze az iskolai Szent-Györgyi Albert háziversenyen. A tantárgyak közül matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból hirdettünk eredményt, valamint díjazottak lettek a leggyorsabb sudokumegoldók és a legügyesebb barkácsolók.
Gratulálunk az eredményt elért tanulóknak!
Szabó Hanna 6. b osztályos tanuló a Debrecenben rendezett Diákolimpia országos bajnoka lett hosszútávú gyorskorcsolyában, rövidpályás profi kategóriában pedig bronzérmet szerzett. Továbbá a Magyar Kupa sorozatban a dobogó második fokára léphetett. Gratulálunk a rangos eredményekhez, további sok sikert kívánunk neki!
Iskolánkban már hagyomány, hogy a nagyhét elején lelki napot tartunk. Az idei alkalmat a Mindszenti-templomban kezdtük, ahol szentmisén vettünk részt. Zoli atya homíliájában arra hívta fel a figyelmünket, milyen fontos, hogy időről időre megálljunk, és együtt legyünk. Arra biztatott bennünket, hogy a hétköznapokban is tegyünk meg mindent, amit csak tudunk, hiszen a jót, amit másokért teszünk, Isten a javunkra fordítja.
A mise után tantermi foglalkozások keretében a nagyhét eseményeit dolgoztuk fel. Feladatokon keresztül beszélgettünk, gondolkodtunk, és közösen próbáltuk jobban megérteni, mit is jelentenek számunkra ezek a napok.
A délelőtt zárásaként a Mindszenti-templom hittanos diákjainak passiójátékát tekintettük meg. Az előadás minden jelenlévő számára elmélyülést és lelki feltöltődést hozott. Köszönjük a szereplő gyerekeknek az odaadó felkészülést, valamint Hoskó Orsolya hitoktatónak, a Bársony János Római Katolikus Általános Iskola igazgatójának gondos és lelkes munkáját.
A nap végére talán mindannyian egy kicsit csendesebbek, figyelmesebbek lettünk. A nagyhét és a húsvét üzenete nemcsak ezekben a napokban fontos, hanem a mindennapokban is: figyeljünk jobban egymásra, merjünk jót tenni, és találjunk időt a belső elcsendesedésre! Ha ebből akár csak egy keveset is sikerül megőriznünk a hétköznapokban, már közelebb kerültünk a húsvét valódi üzenetéhez.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc