
A tanév során iskolánk tanulói három alkalommal vettek részt zarándoklaton Miskolc különböző templomaiba, melynek célja a helyi egyházi közösségek megismerése, a templomok történetének felfedezése, valamint a közös imádság és lelki elmélyülés volt.
Első alkalommal a Zárdakápolnába látogattunk el, ahol Barta Márton atya vezetett bennünket. A második zarándoklat a Selyemréti templomba vezetett, ahol Szedmák Zoltán atya fogadta a csoportot. A harmadik alkalommal a Minorita templomot kerestük fel, ahol a tanulók maguk is aktívan bekapcsolódhattak a felfedezésbe.
A templomlátogatások során a gyerekek betekintést nyerhettek az egyes templomok történetébe és értékeibe. Többek között megtudhatták, hogy sok templomban a főoltárban ereklyét őriznek, és azt is, hogy az épületek elnevezése gyakran szentekhez vagy fontos egyházi hagyományokhoz kötődik.
A zarándoklatok minden alkalommal közös imádsággal és csendes elmélyüléssel zárultak, amelyek segítették a tanulókat abban, hogy közelebb kerüljenek a hit és a közösség élményéhez.
A program értékes tapasztalatot és maradandó élményt nyújtott minden résztvevő számára, és hozzájárult a közösség lelki elmélyüléséhez.
Köszönjük Novák Katalin kolléganőnknek a szervezést és a koordinálást.
Jó hangulatban, halk zene mellett készülnek a szebbnél szebb gyermekalkotások az iskolánkban. A rajzszakkör mellett a Premier AMI foglalkozásai nyújtanak erre lehetőséget a művészetet kedvelő, tehetséges vagy fejlődni vágyó gyerekek számára 2007 óta.
Julika néni tanítványai sorra nyerik a versenyeket, rajzpályázatokat a megyeitől a nemzetköziig, gyönyörű kiállításokon jelennek meg a gyermekalkotások aulánkban és a Premier-gálákon, ahol a képzőművészet mellett a zene, a tánc és a színművészet is teret kap a műsorokban.
A múzeumpedagógiai kirándulásokon minden évben eljutunk egy-egy különleges helyre. Jártunk Egerben, ahol a Marcipán- és Tűzoltómúzeumot néztük meg. Jártunk Ózdon a Filmtörténeti Múzeumban, Budapesten a Műcsarnokban, a Miskolci Állatkertben és Répáshután a Csillagdában. Megannyi feledhetetlen élmény, meglepetés ért bennünket, McDonald’s ebéddel a végén!
A következő tanév is kínálja a rajzolás, festés, kézműves tevékenység lehetőségét, már most jelentkezhetnek az érdeklődő tanulók. (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)
Jöjjön most néhány fotó Julika nénitől kedvcsinálónak!
A Lázár Ervin Program keretében 7. évfolyamos diákjaink Budapesten a Jókai 200 c. előadást tekintették meg. Nagy élvezettel nézték a rendhagyó dramatikus elemekkel tűzdelt előadást Jókai Mór életéről.
Az előadást követően kis vásárolgatással töltötték a délutánt. A tartalmas nap után, sok élménnyel gazdagodva érkeztek haza.
A Lázár Ervin Program keretében 8. évfolyamos diákjaink a Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkcióját a MIRÁZS – t tekintették meg Budapesten. A két órás lenyűgöző előadást hol nevetve, hol lélegzet visszafojtva nézte felnőtt, gyerek. A Lázár Ervin Program keretében 8. évfolyamos diákjaink a Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkcióját a MIRÁZS – t tekintették meg Budapesten. A két órás lenyűgöző előadást hol nevetve, hol lélegzet visszafojtva nézte felnőtt, gyerek. A cirkuszi élményt követően a Margit szigeten töltöttünk el kis időt hazaindulásig. Tartalmas nap után, sok élménnyel gazdagodva érkeztünk haza.
Június 7-én, úrnapján a Vörösmarty katolikus iskola is sátrat díszített a Mindszenti-templom udvarán. Hálás köszönet illeti azokat a családokat, akik a rengeteg virágot biztosították! Köszönjük továbbá a szombat délután, illetve vasárnap délelőtt az ünnepi előkészületekben segédkező kollégáink munkáját!
Újabb élménypedagógiai tanóra a 4.b-ben!
Illusztris vendégünk volt: Wenhardt Levente, a Miskolci Nemzeti Színház táncművésze. Leventét a Toldi című táncjátékban látta osztályunk Lackfi és a bohóc szerepében a kamaraszínházban.
Meghívásunkra eljött iskolánkba, ahol a gyerekek feltehették neki előre megfogalmazott kérdéseiket.
A közönségtalálkozón a művész mesélt hivatásáról, annak szépségeiről és nehézségeiről, előadásairól, a színház és a táncművészet kullisszatitkairól.
A beszélgetés végén nagy tapsot kapott a gyerekektől. Megajándékoztuk Lőrinczi Zsigmond: Toldi c. díjnyertes művével, mely ígérete szerint a következő évadtól a kamaraszínházban kap méltó helyet.
Feladatunk, hogy a mai világban emberi, keresztény és a magyarságból merítő értékeket közvetítsünk diákjaink és szüleik felé. Nem tudjuk helyettesíteni a családi nevelést, viszont biztos táptalajt akarunk adni az élethez.
Nevelésünk alappillére a keresztény lelkiség. Hittanóráink, közös imádságaink, liturgiáink is támogatják az egészséges nevelést, nevelőink hívő emberek, akik példát tudnak mutatni a rájuk bízottaknak.
Intézményünket a korábbi években sportiskolának tekintették. Városi, megyei, valamint országos szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ma is diákjaink. Emellett a sport, mint nevelési- és csapatépítő eszköz van jelen.
Számos verseny zajlik iskolánkban, falakon belül és kívül is bizonyítják diákjaink felkészültségüket és rátermettségüket a megmérettetésekben házi-, városi-, megyei sőt országos vesenyeken is.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc