
A Szent Imre Katolikus Óvoda falai között idén is megrendeztük ballagó óvodásaink számára a már hagyománnyá vált Pizsipartyt, amely ismét felejthetetlen élményt nyújtott gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.
Sok vidám program színesítette az estét: szórakoztató játékokkal, közös énekléssel, filmnézéssel, Just Dance-szel, finom vacsorával és elemlámpás kincskereséssel tettük különlegessé ezt az alkalmat.
Az este zárásaként önfeledt közös mulatság következett: a gyermekek világító karkötőket és világító lufikat kaptak, majd a kedvenc zenéikre együtt táncoltak, nevetve, felszabadultan ünnepelve az óvodás évek lezárását és az előttük álló új kezdetet.
Hálás szívvel őrizzük ezt az együtt töltött estét, amely tele volt örömmel, nevetéssel és szeretettel.
„A szeretet nem fogy el attól, hogy másokkal is megosztjuk. Épp attól lesz több a világban.”
— Teréz anya
Örömteli délelőttöt tölthettünk együtt a Szent Imre Katolikus Óvodában, 2026.05.22-én pénteken, PÜNKÖSDváró táncházunk alkalmával. ![]()
Nagy szeretettel fogadtuk Körmöndi-Namesnyik Enikőt, aki változatos tánclépésekkel és népi játékokkal ismertette meg óvodásainkat, ezzel is érzékenyítve őket népi kultúránk iránt.
A közös körjátékok, a zene ritmusa és a mozgás öröme különleges ünnepi ráhangolódást adott számunkra.
Jó volt együtt készülni PÜNKÖSD ünnepére, közösségben, örömmel és szeretetben.
Szárnyas vendégek a Szent Imre Katolikus Óvoda udvarán – Ellátogatott hozzánk a Madársuli!
Egy újabb TEREMTÉSVÉDELMI programunk valósult meg a MADARAK ÉS FÁK NAPJA alkalmából.
Különleges élményben lehetett részük óvodásainknak, hiszen intézményünkbe is ellátogatott a Madársuli interaktív bemutatója. A gyermekek nagy izgalommal fogadták a különleges tollas vendégeinket.
Vendégeink között érkezett Marci, a színpompás arapapagáj, Bogyó, a macskabagoly, valamint Henrietta, a sólyom is. A gyerekek ámulattal figyelték a madarak mozgását, tollazatát és ügyességét, miközben rengeteg érdekes információt hallhattak életmódjukról, táplálkozásukról és a természetvédelem fontosságáról.
Az interaktív előadás során az ovisok nemcsak szemlélői, hanem aktív részesei is lehettek a programnak. Közelről figyelhették meg a madarakat, bátran kérdezhettek, és számos olyan élménnyel gazdagodhattak, amelyek még közelebb hozták számukra a természet szeretetét és az állatvédelem jelentőségét.
A délelőtt egyszerre volt játékos, ismeretterjesztő és élményekben gazdag. A gyermekek csillogó szemmel, mosollyal az arcukon meséltek egymásnak a látottakról, és bizonyára még sokáig emlékezni fognak erre a különleges találkozásra.
Hálásan köszönjük a Madársulinak ezt a színvonalas, szeretetteljes és tartalmas programot, amely maradandó élményt nyújtott kicsiknek és felnőtteknek egyaránt.
„Minden teremtmény Isten szeretetének egy-egy gyümölcse.”
— Assisi Szent Ferenc
2026.05.06-án ovis SZENTMISÉN vettünk részt, melyre a legkisebbek- a Halacska csoportos óvodásaink - is elkísértek újra, hiszen már áprilisban is velünk tartottak.
Hála és dicsőség az Úrnak!
A Föld napja alkalmából tartalmas és élményekben gazdag programokkal ünnepeltünk a teremtésvédelem jegyében
Programsorozatunkat a nagycsoportos lányok csodás “virágos” táncával nyitottuk meg, majd a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársait köszönthettük. Vendégeink a Múki és a Fekete Királyság meséjükön keresztül, a természeti környezetünk védelméről beszélgettek az óvodásainkkal. A varázsénekre pedig megjelent a mese főszereplője, Múki is, a gyerekek legnagyobb örömére! A program végén a gyerekek vidáman táncoltatták meg újdonsült barátjukat!
Második napon nagycsoportosainkkal a Mirehu Nonprofit Kft. telephelyére látogattunk. Itt is találkozhattak Múkival, akinek a lábnyomát követve a gyerekek játékosan ismerkedhettek meg a hulladékkezelés folyamatával és a környezettudatos szemlélet fontosságával. Jó volt hallani és látni a sok kíváncsi kérdést és csillogó tekintetet – hiszen a jövő környezettudatos gondolkodása már gyermekkorban elkezdődik.
Hálás szívvel köszönjük a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársainak ezt a különleges lehetőséget!
Délutánonként az óvoda kertjében is szorgoskodtunk, mert hisszük, hogy közvetlen környezetünkért mi magunk vagyunk a felelősek. A szülők támogatásával, ötleteivel és kétkezi segítségével megvalósult egy régi álmunk: elkészült belső udvarunk “mezítlábas ösvénye”!
Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ezekhez a boldog, értékteremtő napokhoz! Teremtésvédelem, közösség, öröm és sok-sok kacagás – így ünnepeltük mi a Föld napját.
Az Örömút a Keresztúthoz hasonlóan 14 állomásból áll, csak a nagyböjti verzióval ellentétben itt a feltámadás utáni eseményeken elmélkedünk. Ezek a következők:
1. Jézus föltámad halottaiból
2. A tanítványok látják az üres sírban hagyott lepleket
3. Jézus megjelenik Mária Magdolnának
4. Jézus megjelenik az emmauszi tanítványoknak
5. Az emmauszi tanítványok fölismerik Jézust a kenyértörésben
6. Jézus megjelenik a tizenegy apostolnak
7. Jézus hatalmat ad tanítványainak a bűnök bocsánatára
8. Jézus megjelenik Tamásnak
9. Jézus megjelenik az apostoloknak Tibériás tavánál
10. Jézus átadja a főhatalmat Péternek
11. Jézus tanítványait a világba küldi
12. Jézus a mennybe megy
13. Az apostolok Máriával együtt imádkozva várják a Szentlélek eljövetelét
14. Krisztus elküldi a Szentlelket
A tavalyi évhez hasonlóan 4 állomást választottunk ki, melyeket elmélkedve, de mégis játékosan végigjártunk. Felemelő érzés volt így együtt ünnepelni a FELTÁMADÁST! Feltámad Krisztus! Alleluja
Az idei évben a Szent Imre Katolikus Óvoda apraja-nagyja közösen indult útnak, hogy méltó módon emlékezzen meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. ??
E jeles alkalomból városunk Turulmadár-emlékművéhez látogattunk el, amely Varga Éva szobrászművész alkotása. Az emlékmű talapzatán a következő felirat olvasható:
„Történelmi sorsfordulóink hőseinek és áldozatainak emlékére állította Sajószentpéter város önkormányzata 1997.”
A gyermekek saját készítésű, nemzeti színű alkotásaikkal tisztelegtek bátor elődeink emléke előtt. A megható pillanatokat versekkel és dalokkal tettük még ünnepélyesebbé óvodásainkkal.
2026.március 6-án meghitt hangulatú NŐNAPI megemlékezést tartottunk óvodánkban. A kisfiúk különleges figyelmességgel készültek: az otthonról hozott apró meglepetéseikkel köszöntötték a kislányokat. A kedves gesztus sok örömet és mosolyt csalt a gyermekek arcára. Az ünneplés során a szeretet, a figyelmesség és az egymás iránti tisztelet került a középpontba. A közösen megélt pillanatok szép emlékké tették ezt a napot az óvodai közösség számára.
A Magyar Kultúra Napja alkalmából ebben az évben a ZENÉRE fókuszáltunk.
Segítségünkre volt ebben különleges vendégünk, Muzsikás Péter, aki élménydús, gyermekközpontú foglalkozással hozta közelebb a ZENE és HANGSZEREK világát a gyermekekhez.
A közös éneklés, ritmusjátékok és hangszerbemutató nemcsak örömteli élményt nyújtott, hanem hozzájárult a zenei hallás, a figyelem és az együttműködés fejlesztéséhez is. A gyermekek aktívan, nagy érdeklődéssel vettek részt a programban, bátran kapcsolódtak be az éneklésbe és a közös zenélésbe.
A foglalkozás méltó módon segítette a Magyar Kultúra Napjának közös megünneplését.
Ez az alkalom maradandó élményt jelentett mind a gyermekek, mind a pedagógusok számára.
Január 7-én, szerdán Lipcsák János plébános atya az óvodában tartotta meg a szokásos havi ovis szentmisét. Kicsik és nagyok együtt ünnepelték Urunk megjelenését. János atya elmesélte, hogy miért fontos a víz, különösen a keresztvíz, amely által Isten gyermekei leszünk.
A szentmise után plébános atya az egész óvodát megszentelte, és a bejárat fölé felkerült az ilyenkor szokásos felirat: 20+C+M+B+26, vagyis : Christus mansionem benedicat. Krisztus, áldd meg e hajlékot! Valóban ezt kérjük: Urunk, Jézus Krisztus, áldd meg óvodánkat, hogy a szeretet, a jókedv, az imádság, az egymásra figyelés háza, a Te hajlékod legyen!
Az adventi időszakban kegyelemmel teli, lélekemelő napokat élhettünk meg együtt.
Hétfőnként közös áhítatainkon meggyújtottuk az adventi koszorú gyertyáit, melyeket az együtt énekelt énekek tettek még bensőségesebbé. A negyedik gyertyagyújtásra már a családokat is vártuk, így tettük igazán meghitté a készülődést.
Szívünk nyitottságával fordultunk a rászorulók felé:
tartósélelmiszer-gyűjtést szerveztünk a sajószentpéteri Karitász csoport számára, segítve a nehéz sorsú családokat.
Ezúton is hálás szívvel köszönjük a szülők példaértékű támogatását.
Bejáratunknál adventi, lélekemelő igés kártyákat helyeztünk el, melyekkel a családokat és vendégeinket ajándékoztuk meg.
Mustármag Kiskórusunk szolgálatával színesítette a sajószentpéteri adventi vásár programsorozatát, valamint közreműködött a városi adventi koszorú 3. gyertyájának meggyújtásán, melyet egyházközségünk tartott.
Gyermekeink nagy örömmel készültek a plébánia által meghirdetett rajzversenyre, alkotásaikkal gazdagítva az advent örömét.
Különleges élmény volt megtapasztalni egy igazi kisbárány közelségét, amely segített elképzelnünk a betlehemi éjszaka csendjét és a jászol körüli állatok jelenlétét.
A szentcsalád-járás során óvodánk is kinyitotta ajtaját és szívünk minden szeretetével fogadtuk a SZENT CSALÁDOT!
A negyedik adventi gyertyagyújtáson közösen ünnepeltünk a családokkal. Lipcsák János atya szívet melengető gondolataival készített fel bennünket megváltónk, Jézus Krisztus születésének ünnepére, majd hitoktatónk, Paszternákné Tóth Júlia gyújtotta meg a 4. gyertyát a koszorún.
Ezt követően a gyermekek betlehemes játékát láthattuk, amely először került megrendezésre óvodánkban. Nagy lelkesedéssel és odaadással adták elő Jézus születésének történetét, felidézve a pásztorok, az angyalok és a háromkirályok érkezését. A gyönyörű jelmezek, a meghitt zene és a közösen énekelt karácsonyi énekek igazán varázslatossá tették a délutánt.
Az ünnepséget agapéval zártuk, mely kiváló alkalmat nyújtott a kötetlen, baráti beszélgetéshez a családok és az óvoda munkatársai között.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc