Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

hétfő, 01 június 2026 08:40

Pizsiparty

A Szent Imre Katolikus Óvoda falai között idén is megrendeztük ballagó óvodásaink számára a már hagyománnyá vált Pizsipartyt, amely ismét felejthetetlen élményt nyújtott gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.

Sok vidám program színesítette az estét: szórakoztató játékokkal, közös énekléssel, filmnézéssel, Just Dance-szel, finom vacsorával és elemlámpás kincskereséssel tettük különlegessé ezt az alkalmat.

Az este zárásaként önfeledt közös mulatság következett: a gyermekek világító karkötőket és világító lufikat kaptak, majd a kedvenc zenéikre együtt táncoltak, nevetve, felszabadultan ünnepelve az óvodás évek lezárását és az előttük álló új kezdetet.

Hálás szívvel őrizzük ezt az együtt töltött estét, amely tele volt örömmel, nevetéssel és szeretettel.

„A szeretet nem fogy el attól, hogy másokkal is megosztjuk. Épp attól lesz több a világban.”

— Teréz anya

hétfő, 01 június 2026 08:39

Pünkösd váró táncház

Örömteli délelőttöt tölthettünk együtt a Szent Imre Katolikus Óvodában, 2026.05.22-én pénteken, PÜNKÖSDváró táncházunk alkalmával.

Nagy szeretettel fogadtuk Körmöndi-Namesnyik Enikőt, aki változatos tánclépésekkel és népi játékokkal ismertette meg óvodásainkat, ezzel is érzékenyítve őket népi kultúránk iránt.

A közös körjátékok, a zene ritmusa és a mozgás öröme különleges ünnepi ráhangolódást adott számunkra.

Jó volt együtt készülni PÜNKÖSD ünnepére, közösségben, örömmel és szeretetben.

Szárnyas vendégek a Szent Imre Katolikus Óvoda udvarán – Ellátogatott hozzánk a Madársuli!

Egy újabb TEREMTÉSVÉDELMI programunk valósult meg a MADARAK ÉS FÁK NAPJA alkalmából.

Különleges élményben lehetett részük óvodásainknak, hiszen intézményünkbe is ellátogatott a Madársuli interaktív bemutatója. A gyermekek nagy izgalommal fogadták a különleges tollas vendégeinket.

Vendégeink között érkezett Marci, a  színpompás arapapagáj, Bogyó, a macskabagoly, valamint Henrietta, a sólyom is. A gyerekek ámulattal figyelték a madarak mozgását, tollazatát és ügyességét, miközben rengeteg érdekes információt hallhattak életmódjukról, táplálkozásukról és a természetvédelem fontosságáról.

Az interaktív előadás során az ovisok nemcsak szemlélői, hanem aktív részesei is lehettek a programnak. Közelről figyelhették meg a madarakat, bátran kérdezhettek, és számos olyan élménnyel gazdagodhattak, amelyek még közelebb hozták számukra a természet szeretetét és az állatvédelem jelentőségét.

A délelőtt egyszerre volt játékos, ismeretterjesztő és élményekben gazdag. A gyermekek csillogó szemmel, mosollyal az arcukon meséltek egymásnak a látottakról, és bizonyára még sokáig emlékezni fognak erre a különleges találkozásra.

Hálásan köszönjük a Madársulinak  ezt a színvonalas, szeretetteljes és tartalmas programot, amely maradandó élményt nyújtott kicsiknek és felnőtteknek egyaránt.

„Minden teremtmény Isten szeretetének egy-egy gyümölcse.”

— Assisi Szent Ferenc

szombat, 16 május 2026 11:55

Ovis szentmise

2026.05.06-án  ovis SZENTMISÉN vettünk részt, melyre a legkisebbek- a Halacska csoportos óvodásaink - is elkísértek újra, hiszen már áprilisban is velünk tartottak. 

Hála és dicsőség az Úrnak!

szerda, 06 május 2026 08:57

Föld napja

A Föld napja alkalmából tartalmas és élményekben gazdag programokkal ünnepeltünk a teremtésvédelem jegyében 

Programsorozatunkat a nagycsoportos lányok csodás “virágos” táncával nyitottuk meg, majd a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársait köszönthettük. Vendégeink a Múki és a Fekete Királyság meséjükön keresztül, a természeti környezetünk védelméről beszélgettek az óvodásainkkal. A varázsénekre pedig megjelent a mese főszereplője, Múki  is, a gyerekek legnagyobb örömére! A program végén a gyerekek vidáman táncoltatták meg újdonsült barátjukat!  

 Második napon nagycsoportosainkkal a Mirehu Nonprofit Kft. telephelyére látogattunk. Itt is találkozhattak Múkival, akinek a lábnyomát követve a gyerekek játékosan ismerkedhettek meg a hulladékkezelés folyamatával és a környezettudatos szemlélet fontosságával. Jó volt hallani és látni a sok kíváncsi kérdést és csillogó tekintetet – hiszen a jövő környezettudatos gondolkodása már gyermekkorban elkezdődik. 

Hálás szívvel köszönjük a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársainak ezt a különleges lehetőséget! 

 Délutánonként az óvoda kertjében is szorgoskodtunk, mert hisszük, hogy közvetlen környezetünkért mi magunk vagyunk a felelősek. A szülők támogatásával, ötleteivel és kétkezi segítségével megvalósult egy régi álmunk: elkészült belső udvarunk “mezítlábas ösvénye”!

Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ezekhez a boldog, értékteremtő napokhoz! Teremtésvédelem, közösség, öröm és sok-sok kacagás – így ünnepeltük mi a Föld napját.  

Az Örömút a Keresztúthoz hasonlóan 14 állomásból áll, csak a nagyböjti verzióval ellentétben itt a feltámadás utáni eseményeken elmélkedünk. Ezek a következők:

1. Jézus föltámad halottaiból

2. A tanítványok látják az üres sírban hagyott lepleket

3. Jézus megjelenik Mária Magdolnának

4. Jézus megjelenik az emmauszi tanítványoknak

5. Az emmauszi tanítványok fölismerik Jézust a kenyértörésben

6. Jézus megjelenik a tizenegy apostolnak 

7. Jézus hatalmat ad tanítványainak a bűnök bocsánatára

8. Jézus megjelenik Tamásnak

9. Jézus megjelenik az apostoloknak Tibériás tavánál

10. Jézus átadja a főhatalmat Péternek

11. Jézus tanítványait a világba küldi

12. Jézus a mennybe megy

13. Az apostolok Máriával együtt imádkozva várják a Szentlélek  eljövetelét

14. Krisztus elküldi a Szentlelket

A tavalyi évhez hasonlóan 4 állomást választottunk ki, melyeket elmélkedve, de mégis játékosan végigjártunk. Felemelő érzés volt így együtt ünnepelni a FELTÁMADÁST! Feltámad Krisztus! Alleluja

 

hétfő, 16 március 2026 16:49

Március 15.

Az idei évben a Szent Imre Katolikus Óvoda apraja-nagyja közösen indult útnak, hogy méltó módon emlékezzen meg az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseiről. ??
E jeles alkalomból városunk Turulmadár-emlékművéhez látogattunk el, amely Varga Éva szobrászművész alkotása. Az emlékmű talapzatán a következő felirat olvasható:
„Történelmi sorsfordulóink hőseinek és áldozatainak emlékére állította Sajószentpéter város önkormányzata 1997.”
A gyermekek saját készítésű, nemzeti színű alkotásaikkal tisztelegtek bátor elődeink emléke előtt. A megható pillanatokat versekkel és dalokkal tettük még ünnepélyesebbé óvodásainkkal.

hétfő, 16 március 2026 16:47

Nőnap

2026.március 6-án meghitt hangulatú NŐNAPI megemlékezést tartottunk óvodánkban. A kisfiúk különleges figyelmességgel készültek: az otthonról hozott apró meglepetéseikkel köszöntötték a kislányokat. A kedves gesztus sok örömet és mosolyt csalt a gyermekek arcára. Az ünneplés során a szeretet, a figyelmesség és az egymás iránti tisztelet került a középpontba. A közösen megélt pillanatok szép emlékké tették ezt a napot az óvodai közösség számára.

hétfő, 23 február 2026 09:19

A Magyar Kultúra Napja

A Magyar Kultúra Napja alkalmából ebben az évben a ZENÉRE fókuszáltunk.

Segítségünkre volt ebben különleges vendégünk, Muzsikás Péter, aki élménydús, gyermekközpontú foglalkozással hozta közelebb a ZENE és HANGSZEREK világát a gyermekekhez.

A közös éneklés, ritmusjátékok és hangszerbemutató nemcsak örömteli élményt nyújtott, hanem hozzájárult a zenei hallás, a figyelem és az együttműködés fejlesztéséhez is. A gyermekek aktívan, nagy érdeklődéssel vettek részt a programban, bátran kapcsolódtak be az éneklésbe és a közös zenélésbe.

A foglalkozás méltó módon segítette a Magyar Kultúra Napjának közös megünneplését.

Ez az alkalom maradandó élményt jelentett mind a gyermekek, mind a pedagógusok számára.

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech