Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

WebMester

WebMester

Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy tanulóink megismerjék a környezetvédelem jelentőségét, és felismerjék saját szerepüket a teremtett világ megóvásában. Ennek jegyében a témahéten színes és tartalmas programokkal készültünk. A diákönkormányzat közreműködésével az udvaron festés zajlott, miközben a felső tagozatos diákok QR-kódos feladatok és Kahoot csapatverseny segítségével bővítették tudásukat. Az első évfolyamos gyerekek a „Föld színei” elnevezésű látványos kémiai kísérleteken vehettek részt. A testnevelésórákon játékos, a fenntarthatósághoz kapcsolódó feladatok tették még élvezetesebbé a mozgást. A 6.b osztály tanulói aktívan tettek a környezetért: magas ágyásba saláta- és virágmagokat vetettek. A Föld napján az iskola apraja-nagyja színes öltözékbe bújt, és közösen gondolkodtunk arról is, vajon mennyi hulladékot termel egy nap alatt a Vörösmarty. Köszönjük a szülőknek a virágos növények felajánlását. Reméljük, minden gyerek jól érezte magát!

Köszönjük Szűcs Zsuzsa tanárnőnek a szervezést, Jobbágyné Svidró Katalin, Némethné Tavas Cecilia, Sárréti Gézáné, Törökné Kovács Zita, és Csorba Péter kollégáknak a közreműködést!

Az országos töprengő matematikaversenyen Juhász Lilla 3. b osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógusa: Gulyás-Kriván Mária

A Szirmabesenyői Szinyei  Merse Pál Általános Iskola rendezésében a "Ha a világ rigó lenne!"című játékos környezetismereti vetékedőn 2. helyezést értek el csapatversenyben a vörösmartysok.

A csapat tagjai: Kmetti Attila 3.c, Farkas Bence 3.c , Tóth Patrik Soma 4.b és Lőrinczi Zsigmond 4.b osztályos tanulók.

Felkészítő pedagógusok: Olaszné Szenczi Zita és Szabó Ágnes

Gratulálunk tanítványainknak a kiemelkedő sikerhez!

A Pécsi Tudományegyetem szervezésében megrendezett Pannon Versenyjátékok országos történelemversenyén iskolánk csapata országos 2. helyezést ért el.

A négy online és egy személyes fordulóból álló verseny során iskolánkat képviselte:

  • Balla Boglárka (6.b)
  • Szabó Hanna (6.b)
  • Szabó Dóra (6.a)

Gratulálunk a lányoknak a szép eredményhez és a felkészüléshez nyújtott kitartó munkához!

Felkészítő tanáruk: Némethné Tavas Cecília

Az Örömút a Keresztúthoz hasonlóan 14 állomásból áll, csak a nagyböjti verzióval ellentétben itt a feltámadás utáni eseményeken elmélkedünk. Ezek a következők:

1. Jézus föltámad halottaiból

2. A tanítványok látják az üres sírban hagyott lepleket

3. Jézus megjelenik Mária Magdolnának

4. Jézus megjelenik az emmauszi tanítványoknak

5. Az emmauszi tanítványok fölismerik Jézust a kenyértörésben

6. Jézus megjelenik a tizenegy apostolnak 

7. Jézus hatalmat ad tanítványainak a bűnök bocsánatára

8. Jézus megjelenik Tamásnak

9. Jézus megjelenik az apostoloknak Tibériás tavánál

10. Jézus átadja a főhatalmat Péternek

11. Jézus tanítványait a világba küldi

12. Jézus a mennybe megy

13. Az apostolok Máriával együtt imádkozva várják a Szentlélek  eljövetelét

14. Krisztus elküldi a Szentlelket

A tavalyi évhez hasonlóan 4 állomást választottunk ki, melyeket elmélkedve, de mégis játékosan végigjártunk. Felemelő érzés volt így együtt ünnepelni a FELTÁMADÁST! Feltámad Krisztus! Alleluja

 

2026. április 15-én tartották a Vármegyei Szabó Lőrinc szavalóversenyt.
Barger Zsófia 3.b osztályos tanulónk II. helyezést ért el.
Gratulálunk az elért eredményhez!

A „Rajzban mondom – a kedvenc mesémet” című vármegyei rajzpályázatot a II. Rákóczi Ferenc könyvtár Gyermekkönyvtára hirdette meg az 1–8. osztályos tanulók számára. A felhívásra összesen 900 pályamunka érkezett.

Nagy örömmel számolunk be róla, hogy iskolánk tanulója, Török Klára (1.b osztály) szépen szerepelt a rangos megmérettetésen: az 1–4. évfolyam kategóriában az előkelő 8. helyezést érte el.

Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez, és további sok sikert kívánunk! Köszönjük a felkészítő pedagógus lelkiismeretes munkáját!

Újabb élményalapú tanóra iskolánkban! Deák Csaba, a Kandó Kálmán szakközépiskola informatikatanára tartott LEGO robotika bemutatót a 2.b-s és a 4.b-s tanulóknak. Irányításával a programozott robotokkal ismerkedtek a gyerekek.

Legnagyobb sikere a Rubik-kocka-kirakó robotnak volt, amely bármilyen forgatás után hibátlanul kirakta a kocka mind a 6 oldalát színek szerint. Nagyon tetszett a gyerekeknek a "robotkutya" is, mely érintésre "harapást" szimulált.

A ROBOTEX versenypályán a szenzoros robotok vonalkövető feladatot teljesítettek. Az ELEMENTARY versenypályán hangjegyekkel és hangszerekkel kapcsolatos tárgyakat mozgatott el a robot. Játszhattak még a programozott versenyautóval és a "robotporszívóval" is.

Nagy élményt jelentett minden gyereknek ez a bemutató.

Idén is Debrecen-Bocskaikertben rendezték meg az Országúti Kerékpár Diákolimpiát, időfutam és mezőnyverseny számokban.

Vámos Janka (WU13) az 5. helyen érkezett be.

A délutáni mezőnyversenyen Vámos Janka Diákolimpia Bajnoka címet szerzett.

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech