
Árpád-házi Szent Erzsébet életével, szegények iránti szeretetével és nagylelkűségével, mindannyiunknak példát mutatott. Szellemiségéhez híven minden évben Erzsébet nap környékén tartósélelmiszer gyűjtést szervezünk óvodánkban. Idén is így tettünk. Büszkék vagyunk rá, hogy nagy mennyiségű tartós élelmiszer, használt ruha és gyermekjáték gyűlt össze a karitász – héten. A Páli Szent Vince Szeretetszolgálat munkatársai ma átvették tőlünk az adományokat, hogy eljuttassák a rászorulókhoz. Isten fizesse meg sokszorosan mindenkinek a segítő szándékát!
Iskolánk Balga Katalin tanárnő kezdeményezésével és szervezésével jótékonysági adománygyűjtést hirdetett tanulóinknak és szüleiknek.
A program keretében a miskolci Gyermek Egészségügyi Központ (GYEK) pulmonológiai osztályának gyűjtöttünk játékokat, könyveket, hogy az ott lábadozó kis betegek napjait vidámabbá, szebbé tegyük.
Felhívásunk szerencsére sok jóérzésű ember szívét megérintette, így több zsáknyi felajánlás érkezett. A képek önmagukért beszélnek.
Köszönjük önzetlen, példamutató segítségüket!
Az esemény az EFOP 1.3.5-16 azonosítószámú projekt keretében került megrendezésre.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc