
Január 7-én, szerdán Lipcsák János plébános atya az óvodában tartotta meg a szokásos havi ovis szentmisét. Kicsik és nagyok együtt ünnepelték Urunk megjelenését. János atya elmesélte, hogy miért fontos a víz, különösen a keresztvíz, amely által Isten gyermekei leszünk.
A szentmise után plébános atya az egész óvodát megszentelte, és a bejárat fölé felkerült az ilyenkor szokásos felirat: 20+C+M+B+26, vagyis : Christus mansionem benedicat. Krisztus, áldd meg e hajlékot! Valóban ezt kérjük: Urunk, Jézus Krisztus, áldd meg óvodánkat, hogy a szeretet, a jókedv, az imádság, az egymásra figyelés háza, a Te hajlékod legyen!
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc