
Az adventi időszakban kegyelemmel teli, lélekemelő napokat élhettünk meg együtt.
Hétfőnként közös áhítatainkon meggyújtottuk az adventi koszorú gyertyáit, melyeket az együtt énekelt énekek tettek még bensőségesebbé. A negyedik gyertyagyújtásra már a családokat is vártuk, így tettük igazán meghitté a készülődést.
Szívünk nyitottságával fordultunk a rászorulók felé:
tartósélelmiszer-gyűjtést szerveztünk a sajószentpéteri Karitász csoport számára, segítve a nehéz sorsú családokat.
Ezúton is hálás szívvel köszönjük a szülők példaértékű támogatását.
Bejáratunknál adventi, lélekemelő igés kártyákat helyeztünk el, melyekkel a családokat és vendégeinket ajándékoztuk meg.
Mustármag Kiskórusunk szolgálatával színesítette a sajószentpéteri adventi vásár programsorozatát, valamint közreműködött a városi adventi koszorú 3. gyertyájának meggyújtásán, melyet egyházközségünk tartott.
Gyermekeink nagy örömmel készültek a plébánia által meghirdetett rajzversenyre, alkotásaikkal gazdagítva az advent örömét.
Különleges élmény volt megtapasztalni egy igazi kisbárány közelségét, amely segített elképzelnünk a betlehemi éjszaka csendjét és a jászol körüli állatok jelenlétét.
A szentcsalád-járás során óvodánk is kinyitotta ajtaját és szívünk minden szeretetével fogadtuk a SZENT CSALÁDOT!
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc