
Lelkesen készültünk erre a szép alkalomra. Délelőtt libákat etettek a gyerekek az óvoda udvarán, miközben énekeltünk, mondókáztunk, felidéztük Szent Márton életének legfontosabb, már ismert történéseit.
Délután Szentmisével kezdődött az ünnepség, melyet szívmelengető érzés volt ismét átélni, hiszen megtöltöttük újra a Szent István király templomot. A Szentmise után, az előre elkészített lámpásokkal átsétáltunk az óvoda udvarára, ahol szeretet vendégség várta a kedves résztvevőket. Márton nap, a 40 napos adventi böjtöt megelőző utolsó nap, amikor a jóízű és gazdag falatozás, vigasság megengedett. Így volt ez nálunk is! A gyerekek még játszhattak egy libakereső játékot, majd mindenki jóízűen elfogyaszthatta a liba-lakomát. Újabb csodás délutánt élhettünk át közösen!
November 19. Árpád-házi Szent Erzsébet liturgikus ünnepe, a középkor egyik legismertebb és legkedveltebb szentjének napja.
2024.11.22-én a gyermekekért a nagyszüleik jöttek óvodába. Ünnepségünket a Sajógyöngye Népdalkör nyitotta. Már 17-ik éve működik az együttes, Orosz Marianna ének-zenetanár szakmai irányításával. Hozzánk két népdalcsokorral érkeztek, melyért nagyon hálásak vagyunk! Felemelő volt látni a nagyszülők arcán a mosolyt és a gyermekek aktív figyelmét megtapasztalni közben.
Ezt követte óvodásaink zenés, verses műsora, majd együtt színeztek ki Szent Erzsébetről egy-egy “rózsacsodás” színezőt. Ezt követően pedig gyümölcssalátával kínáltuk meg vendégeinket, melyet a gyerekekkel készítettünk a délelőtt folyamán. Közös délutánunk jó hangulatban telt, melyet a mély és őszinte érzések tettek gazdagabbá!
Óvodánk megáldására 2024.11.28-án került sor, mely ünnepélyes alkalomra Exelenciás és Főtisztelendő Ternyák Csaba érsek úr látogatott el hozzánk. A gyermekek műsorát és az ünnepi beszédeket követően, megszentelte az épületben található helységeket és áldását adta az intézménybe járó gyermekekre, családjaikra és az ott dolgozókra.
Gyermekeink nagy lelkesedéssel készültek erre a napra. A versekből, táncokból és énekekből összeállított műsorukban természetesen az imádság is megjelent:
Kezeinket összetéve, imádkozzunk szépen,
hisz van, aki meghallgatja, van Isten az égben!
Megvigasztal az imádság, megtisztul a szívünk,
a jó Isten közelében békességre lelünk! Amen
Egy nagyon szép ünnepség részesei lehettünk, melyen HÁLA telt szívvel voltunk jelen mindannyian!
Október 18-án Szent Lukácsra emlékezünk, aki orvosként Krisztusban ismerte fel az emberiség gyógyítóját, és akit a festők védőszentjeként tisztelnek.
Ezen esemény keretén belül kiállítást szerveztünk óvodánkban a gyermekek által készített őszi tematikájú alkotásokból. Nagy aktivitással és lelkesedéssel készült mind a két csoport a kiállításra, amely a SZÍNPOMPÁS ŐSZ címet kapta.
A Levendula és a Kagyló csoport gyermekei is örömmel tekintették meg egymás csodás munkáit.
A csodaszép gyermekmunkák mellett egy kedves festőművésznek, Szlanyina Évának köszönhetően, mesés festményekkel gazdagíthattuk kiállításunkat.
Az ÖSSZETARTOZÁS érzését élhettük meg az Őszi családi délutánon, ahol kisóvodásaink és szüleik együtt kézműveskedtek az óvodapedagógusok segítségével. Csodálattal figyeltük, ahogy a gyermekek aktívan segítettek szüleiknek, minden apró teendőből igyekeztek kivenni részüket. Örömmel vágtak, ragasztottak... A program lehetőséget biztosított arra is, hogy kicsit jobban, mélyebben megismerjük egymást.
A szép őszi alkotásaikat boldogan vitték haza a gyermekek, melyet felemelő volt látni és megtapasztalni!
“Mert ahol ketten vagy hárman összegyűlnek az én nevemben, ott vagyok közöttük.”
(Máté 18,20)
Adománygyűjtéssel segítette óvodánk a Lyukó Tappancsai Állatvédő Egyesületet az állatok világnapja alkalmából. Az átadásra a mai napon került sor.
Hálás szívvel köszönjük a kedves szülők rendkívüli hozzáállását, amelyet e szép kezdeményezés megvalósulásáért tanúsítottak.
Isten fizesse meg mindenkinek!
“Aki nem hisz abban, hogy mennyi jó ember van, az kezdjen el valami jót tenni, és meglátja, milyen sokan odaállnak mellé.”
/Böjte Csaba/- Mert jót tenni jó!
Assissi Szent Ferenc (1182-1226) a ferences rend alapítója. Az állatok, a kereskedők és a természet védőszentje. Az állatok világnapját a természet szeretetéről ismert Assissi Szent Ferenc emléknapján, október 4-én tartjuk. Számos legenda őrizte meg Szent Ferenc különleges kapcsolatát az állatokkal.
Óvodánkban érzékenyítő, állatsimogató tevékenységgel ünnepeltük meg a Föld állatait! A gyermekek hatalmas szeretettel fogadták a hozzánk érkező állatokat, örömmel és mosollyal az arcukon simogatták, valamint figyelték, ismerték meg őket. Nagyszerű napot tudhatunk magunk mögött!
A szereteten és az állatok iránti tiszteleten alapuló együttélés gazdagabbá teszi mindannyiunk életét!
A NÉPMESE napját a Magyar Olvasástársaság kezdeményezésére első ízben 2005 őszén rendezték meg. Arra kérték a könyvtárosokat, pedagógusokat és a mesével foglalkozó szakembereket, valamint a meseszerető gyerekeket és felnőtteket, hogy ezen a napon megkülönböztetett tisztelettel forduljanak mind a magyar, mind más népek meséi felé. Elevenítsék fel a mesemondás ősi művészetét, hallgassák meg egymás legkedvesebb meséit, emlékezzenek meg mesemondóinkról, mesegyűjtőinkről és a mesékbe szőtt bölcsesség máig érvényes üzeneteiről, arról a mindennapjainkban is használható tudásról, amely minden népmese sajátja.
Óvodánkban, meglepetésként, a gyermekeknek egy bábelőadással készültünk erre a napra. A kiskakas gyémánt félkrajcárja című mesét láthatták a gyermekek az óvónéniknek köszönhetően. Felejthetetlen pillanatokat sikerült varázsolnunk, a gyermekek önfeledt kacagásai is ezt bizonyították a mese hallgatásának ideje alatt. Mindannyian örömmel gondolunk vissza erre a délelőttre.
2024.09.29-én tanévnyitó szentmisével nyitottuk meg a 2024/2025-ös nevelési évet a Szent István király templomban.
E csodás napon a Szent Imre Katolikus Óvoda gyermekei és pedagógusai is bemutatkoztak.
Szereplésük az alábbi linken érhető el:
https://www.facebook.com/share/v/V7ejUYkMn4rx7gr5/?mibextid=UalRPS
Hálás szívvel köszönjük mindenkinek, aki velünk együtt ünnepelt!
2024.09.09-én megnyitotta kapuit a Szent Imre Katolikus Óvoda.
Felejthetetlen nap volt, hiszen a gyönyörű épület végre megtelt élettel, boldog gyermek-mosollyal. A sok szép játék között örömmel válogattak óvodásaink, s mindenki megtalálta a kedvéhez illőt!
Öröm volt a szívekben és öröm a lelkekben.
Hálás szívvel köszönjük, hogy mindezt átélhettük, és nap mint nap azóta is megélhetjük!
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc