
2025.04.04-én a POM-POM Família interaktív, zenés műsorával kezdődött a FÖLD napjával kapcsolatos teremtésvédelmi projektünk.
Az elkövetkező két hét alatt izgalmas programokkal várjuk óvodásainkat!
2025.03.20-21-én rendeztük meg az I. Szent József- SPORTNAPUNKAT, melyre az apukákat vártuk nagy-nagy szeretettel!
A program(melyet szeretnénk, ha hagyománnyá válna) fantasztikusan sikerült, felnőttek/gyermekek nagyon jól érezték magukat! Felemelő érzés volt megélni, látni és érezni a szeretetet és hallani a szívből fakadó gyermeki kacajt!
Köszönjük az apukák és gyermekek aktív részvételét!
Mennyei Atyám!
Adj nekem istenfélő és nyitott szívet, hogy meghalljam a te hangod, meglássam az utat, amelyet számomra készítettél.
Adj bátorságot és erőt, hogy a feleségemet úgy tudjam szeretni, ahogy József is szerette Máriát. Gondoskodjam róla betegségben és egészségben, álljak mellette az ő kihívásaiban, és együtt tudjak vele örülni sikereinek, örömeinek.
Adj alázatos szívet a gyermekeim neveléséhez, ahogy József is alázattal nevelte Jézust, az Élő Isten egyszülött fiát. Segíts nekem megérteni Igéd által, hogyan kell a neked tetsző módon nevelnem a gyermekeimet, és hozzád vezetni őket.
Adj békét Lelked vezetése által, hogy mindig kitartó, bátor és védelmező vezetője lehessek a családomnak. Hálát adok, hogy rám bíztad őket.
Ámen
Az ünnepi műsort követően verbunkos táncházzal leptük meg a gyermekeket, majd a héten készített nemzeti színű alkotásainkat helyeztük el az óvoda bejáratához.
Ima:
“ Szeress engem, jó Istenem,
szüleimet tartsd meg nekem!
Oltalmazd meg óvodánkat,
áldd meg, áldd meg szép hazánkat!”
A kiszézés talán a legnépszerűbb télűző szokás, melynek keretén belül egy szalmabábot körbehordanak a faluban, majd kivonulnak vele a falu végére énekszóval, és a folyóba vetik, vagy elégetik.
A kisze többnyire menyecskének öltöztetett szalmabáb, mely a telet, a hideget, a rontást, a betegséget, a félelmet, tehát úgy általában a rossz dolgokat jelképezi.
Ezt a télűző néphagyományt elevenítettük fel óvodánkban.
A kiszebabát közösen, hangos énekszóval, csörgő-zörgő hangszerekkel kísérve végigvittük az épületben, majd az óvoda udvarán elégettük, mellyel remélhetőleg jó messzire elűztük a telet, a hideget és minden rosszat!
Zárásként tavaszi dalokkal és tánccal ünnepeltük a tavaszt!
“Jöjjön a tavasz, vesszen a tél! “
Egy mesés tengeri élményben volt része a kedves vendégeknek, hiszen megismerkedhettek a kalózokkal, tengerészekkel, majd láthatták, hogy e két csoport, hogyan is tud békességben egymással összekapcsolódni.
A közös műsort követően, a gyermekek egyéni jelmezes felvonulását láthatták a jelenlévők, mely elkápráztatott mindenkit! A jól megérdemelt ajándék sem maradhatott el, hiszen a szülői felajánlásoknak köszönhetően, zsákbamacska csomagokkal lephettük meg óvodásainkat.
Ezt követte a felhőtlen szórakozás, a tánc, a móka és kacagás, valamint a büfében enni-, és innivalóval vártuk kedves vendégeinket.
Óvodánkban 2025.01.21-én ünnepeltük a Magyar Kultúra napját. Ölveczki-Józsa Viktória óvodapedagógus csodás, csengő hangján hozta közelebb a népdalokat a gyermekekhez, egy számára kedves népdalcsokorral. Köszönjük a csodát, melyet átélhettünk, mindannyian elvarázsolódtunk - gyerekek/felnőttek egyaránt!
“Békesség e háznak! És minden lakójának!” 2025. január elején Takács Alajos plébános úr járt nálunk, hogy megszentelje óvodánkat VÍZKERESZT ünnepének alkalmából. A szentelés befejező részében a bejárati ajtó szemöldökfájára a C + M + B betűk kerültek az évszám közé, amelyek a latin mondatot rövidítik: „Christus Mansionem Benedicat”, vagyis „Krisztus áldja meg e hajlékot!”.
Adománygyűjtéssel kezdtük az adventi időszakot, melynek keretében a sajószentpéteri Karitasz csoport számára tartósélelmiszer, valamint a rászoruló családok számára ruha- és játékgyűjtést indítottunk el.
December 9-én több kg lisztet, cukrot, étolajat, tejet, konzerveket és még sok hasznos élelmiszert szállíthattam el a Karitasz csoport vezetőjének, Haraszt Istvánnak.
A Család- és Gyermekjóléti Szolgálat munkatársai december 11-én vették át a szülők példaértékű összefogásának eredményét, hiszen több zsák ruhát, játékot, cipőt tudtunk átadni.
Hálás szívvel köszönjük a CSALÁDOK nagylelkű adományait!
“JÓT TENNI JÓ, DE A JÓT EGYÜTT TENNI TALÁN MÉG JOBB!”
Szent Miklós ünnepe óvodásainkkal
2024.12.05-én délután a gyermekekkel és családjaikkal közös Szentmisén vettünk részt, melynek végén izgatottan és kíváncsian, versekkel és énekekkel vártuk “Szent Miklós püspököt” templomunkba. Meg is érkezett, hatalmas örömet szerezve ezzel óvodásainknak!!!
Meglepetés “mozidélelőtt” a Szent Imre óvodásainak (Repertoár: Szent Miklós története, bábelőadás, Magyar népmesék 2 mesével és engedtünk a kérésnek , egy epizód Bogyó és Babóca téli meséje).
A tegnapi nap (2024.11.21-én), a Diridongó együttessel utazhattunk el az EGÉSZSÉG SZIGETRE! Interaktív zenés előadásuk elvarázsolta a gyermekeket.
Egy jókedvű, vidám délelőttünk volt!
Advent első vasárnapján Sajószentpéter városi adventi gyertyagyújtásán vettünk részt. Az ünnepi programról egyházközösségünk, a Római Katolikus Egyházközség, valamint óvodásaink gondoskodtak. A gyermekekkel adventi dalokkal és verssel készültünk, ezzel színesítettük a rendezvényt. Hatalmas lelkesedéssel, örömmel a szívünkben járultunk hozzá az ünnepség sikerességéhez.
November 5-e, Szent Imre napja sokat jelentett számunkra, hiszen első alkalommal ünnepeltünk együtt. Paszternákné Tóth Júlia hitoktató segítségével játékos módon, megismerhették a gyermekek Imre herceg életét, annak főbb állomásait. Takács Alajos atya elsőként, megszentelte az Egri Főegyházmegyétől kapott feszületeket, melyek ezt követően az óvoda helységeiben lettek elhelyezve, majd lelki életünket táplálva, vezette a közös imádságunkat. Ezt követően pedig hála telt szívvel, énekben mondtunk köszönetet Szent Imrének. Istennek legyen hála egy csodás délelőtt részesei lehettünk.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc