Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

2025.04.04-én a POM-POM Família interaktív, zenés műsorával kezdődött a FÖLD napjával kapcsolatos teremtésvédelmi projektünk. 

Az elkövetkező két hét alatt izgalmas programokkal várjuk óvodásainkat! 

2025.03.20-21-én rendeztük meg az I. Szent József- SPORTNAPUNKAT, melyre az apukákat vártuk nagy-nagy szeretettel! 

A program(melyet szeretnénk, ha hagyománnyá válna) fantasztikusan sikerült, felnőttek/gyermekek nagyon jól érezték magukat! Felemelő érzés volt megélni, látni és érezni a szeretetet és hallani a szívből fakadó gyermeki kacajt! 

Köszönjük az apukák és gyermekek aktív részvételét!

Mennyei Atyám!

Adj nekem istenfélő és nyitott szívet, hogy meghalljam a te hangod, meglássam az utat, amelyet számomra készítettél.

Adj bátorságot és erőt, hogy a feleségemet úgy tudjam szeretni, ahogy József is szerette Máriát. Gondoskodjam róla betegségben és egészségben, álljak mellette az ő kihívásaiban, és együtt tudjak vele örülni sikereinek, örömeinek.

Adj alázatos szívet a gyermekeim neveléséhez, ahogy József is alázattal nevelte Jézust, az Élő Isten egyszülött fiát. Segíts nekem megérteni Igéd által, hogyan kell a neked tetsző módon nevelnem a gyermekeimet, és hozzád vezetni őket.

Adj békét Lelked vezetése által, hogy mindig kitartó, bátor és védelmező vezetője lehessek a családomnak. Hálát adok, hogy rám bíztad őket.

Ámen 

Az ünnepi műsort követően verbunkos táncházzal leptük meg a gyermekeket, majd a  héten készített nemzeti színű alkotásainkat helyeztük el az óvoda bejáratához. 

Ima: 

“ Szeress engem, jó Istenem,

szüleimet tartsd meg nekem!

Oltalmazd meg óvodánkat,

áldd meg, áldd meg szép hazánkat!”

“Kisze, kisze szalmából,
perzselődj a lángoktól,
vörös táncban hamvadj el
nekünk most már tavasz kell!!!”
 

A kiszézés talán a legnépszerűbb télűző szokás, melynek keretén belül egy szalmabábot körbehordanak a faluban, majd kivonulnak vele a falu végére énekszóval, és a folyóba vetik, vagy elégetik.

A kisze többnyire menyecskének öltöztetett szalmabáb, mely a telet, a hideget, a rontást, a betegséget, a félelmet, tehát úgy általában a rossz dolgokat jelképezi. 

Ezt a télűző néphagyományt elevenítettük fel óvodánkban. 

A kiszebabát közösen, hangos énekszóval, csörgő-zörgő hangszerekkel kísérve végigvittük az épületben, majd az óvoda udvarán elégettük, mellyel remélhetőleg jó messzire elűztük a telet, a hideget és minden rosszat!

Zárásként tavaszi dalokkal és tánccal ünnepeltük a tavaszt! 

“Jöjjön a tavasz, vesszen a tél! “

Egy mesés tengeri élményben volt része a kedves vendégeknek, hiszen megismerkedhettek a kalózokkal, tengerészekkel, majd láthatták, hogy e két csoport, hogyan is tud békességben egymással összekapcsolódni.

A közös műsort követően, a gyermekek egyéni jelmezes felvonulását láthatták a jelenlévők, mely elkápráztatott mindenkit! A jól megérdemelt ajándék sem maradhatott el, hiszen a szülői felajánlásoknak köszönhetően, zsákbamacska csomagokkal lephettük meg óvodásainkat. 

Ezt követte a felhőtlen szórakozás, a tánc, a móka és kacagás, valamint a büfében enni-, és innivalóval vártuk kedves vendégeinket.

Óvodánkban 2025.01.21-én ünnepeltük a Magyar Kultúra napját. Ölveczki-Józsa Viktória óvodapedagógus csodás, csengő hangján hozta közelebb a népdalokat a gyermekekhez, egy számára kedves népdalcsokorral. Köszönjük a csodát, melyet átélhettünk, mindannyian elvarázsolódtunk - gyerekek/felnőttek egyaránt! 

 
 Ezt követően (ebéd után) elfogyasztottuk a “jutalom” palacsintát, melyet a K&H biztosító sajószentpéteri fiókjának munkatársai ajánlottak fel óvodásaink számára. Hálás szívvel köszönjük!

“Békesség e háznak! És minden lakójának!” 2025. január elején Takács Alajos plébános úr járt nálunk, hogy megszentelje óvodánkat VÍZKERESZT ünnepének alkalmából. A szentelés befejező részében a bejárati ajtó szemöldökfájára a C + M + B betűk kerültek az évszám közé, amelyek a latin mondatot rövidítik: „Christus Mansionem Benedicat”, vagyis „Krisztus áldja meg e hajlékot!”.

Adománygyűjtéssel kezdtük az adventi időszakot, melynek keretében a sajószentpéteri Karitasz csoport számára tartósélelmiszer, valamint a rászoruló családok számára ruha- és játékgyűjtést indítottunk el. 

December 9-én több kg lisztet, cukrot, étolajat, tejet, konzerveket és még sok hasznos élelmiszert szállíthattam el a Karitasz csoport vezetőjének, Haraszt Istvánnak.

A Család- és Gyermekjóléti Szolgálat munkatársai december 11-én vették át a szülők példaértékű összefogásának eredményét, hiszen több zsák ruhát, játékot, cipőt tudtunk átadni.

Hálás szívvel köszönjük a CSALÁDOK nagylelkű adományait! 

“JÓT TENNI JÓ, DE A JÓT EGYÜTT TENNI TALÁN MÉG JOBB!”

Szent Miklós ünnepe óvodásainkkal 

2024.12.05-én délután a gyermekekkel és családjaikkal közös Szentmisén vettünk részt, melynek végén izgatottan és kíváncsian, versekkel és énekekkel vártuk “Szent Miklós püspököt” templomunkba. Meg is érkezett, hatalmas örömet szerezve ezzel óvodásainknak!!!

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech