
Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy tanulóink megismerjék a környezetvédelem jelentőségét, és felismerjék saját szerepüket a teremtett világ megóvásában. Ennek jegyében a témahéten színes és tartalmas programokkal készültünk. A diákönkormányzat közreműködésével az udvaron festés zajlott, miközben a felső tagozatos diákok QR-kódos feladatok és Kahoot csapatverseny segítségével bővítették tudásukat. Az első évfolyamos gyerekek a „Föld színei” elnevezésű látványos kémiai kísérleteken vehettek részt. A testnevelésórákon játékos, a fenntarthatósághoz kapcsolódó feladatok tették még élvezetesebbé a mozgást. A 6.b osztály tanulói aktívan tettek a környezetért: magas ágyásba saláta- és virágmagokat vetettek. A Föld napján az iskola apraja-nagyja színes öltözékbe bújt, és közösen gondolkodtunk arról is, vajon mennyi hulladékot termel egy nap alatt a Vörösmarty. Köszönjük a szülőknek a virágos növények felajánlását. Reméljük, minden gyerek jól érezte magát!
Köszönjük Szűcs Zsuzsa tanárnőnek a szervezést, Jobbágyné Svidró Katalin, Némethné Tavas Cecilia, Sárréti Gézáné, Törökné Kovács Zita, és Csorba Péter kollégáknak a közreműködést!
A Szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános Iskola rendezésében a "Ha a világ rigó lenne!"című játékos környezetismereti vetékedőn 2. helyezést értek el csapatversenyben a vörösmartysok.
A csapat tagjai: Kmetti Attila 3.c, Farkas Bence 3.c , Tóth Patrik Soma 4.b és Lőrinczi Zsigmond 4.b osztályos tanulók.
Felkészítő pedagógusok: Olaszné Szenczi Zita és Szabó Ágnes
Gratulálunk tanítványainknak a kiemelkedő sikerhez!
A Pécsi Tudományegyetem szervezésében megrendezett Pannon Versenyjátékok országos történelemversenyén iskolánk csapata országos 2. helyezést ért el.
A négy online és egy személyes fordulóból álló verseny során iskolánkat képviselte:
Gratulálunk a lányoknak a szép eredményhez és a felkészüléshez nyújtott kitartó munkához!
Felkészítő tanáruk: Némethné Tavas Cecília
Az Örömút a Keresztúthoz hasonlóan 14 állomásból áll, csak a nagyböjti verzióval ellentétben itt a feltámadás utáni eseményeken elmélkedünk. Ezek a következők:
1. Jézus föltámad halottaiból
2. A tanítványok látják az üres sírban hagyott lepleket
3. Jézus megjelenik Mária Magdolnának
4. Jézus megjelenik az emmauszi tanítványoknak
5. Az emmauszi tanítványok fölismerik Jézust a kenyértörésben
6. Jézus megjelenik a tizenegy apostolnak
7. Jézus hatalmat ad tanítványainak a bűnök bocsánatára
8. Jézus megjelenik Tamásnak
9. Jézus megjelenik az apostoloknak Tibériás tavánál
10. Jézus átadja a főhatalmat Péternek
11. Jézus tanítványait a világba küldi
12. Jézus a mennybe megy
13. Az apostolok Máriával együtt imádkozva várják a Szentlélek eljövetelét
14. Krisztus elküldi a Szentlelket
A tavalyi évhez hasonlóan 4 állomást választottunk ki, melyeket elmélkedve, de mégis játékosan végigjártunk. Felemelő érzés volt így együtt ünnepelni a FELTÁMADÁST! Feltámad Krisztus! Alleluja
2026. április 15-én tartották a Vármegyei Szabó Lőrinc szavalóversenyt.
Barger Zsófia 3.b osztályos tanulónk II. helyezést ért el.
Gratulálunk az elért eredményhez!
A „Rajzban mondom – a kedvenc mesémet” című vármegyei rajzpályázatot a II. Rákóczi Ferenc könyvtár Gyermekkönyvtára hirdette meg az 1–8. osztályos tanulók számára. A felhívásra összesen 900 pályamunka érkezett.
Nagy örömmel számolunk be róla, hogy iskolánk tanulója, Török Klára (1.b osztály) szépen szerepelt a rangos megmérettetésen: az 1–4. évfolyam kategóriában az előkelő 8. helyezést érte el.
Szívből gratulálunk ehhez a szép eredményhez, és további sok sikert kívánunk! Köszönjük a felkészítő pedagógus lelkiismeretes munkáját!
Újabb élményalapú tanóra iskolánkban! Deák Csaba, a Kandó Kálmán szakközépiskola informatikatanára tartott LEGO robotika bemutatót a 2.b-s és a 4.b-s tanulóknak. Irányításával a programozott robotokkal ismerkedtek a gyerekek.
Legnagyobb sikere a Rubik-kocka-kirakó robotnak volt, amely bármilyen forgatás után hibátlanul kirakta a kocka mind a 6 oldalát színek szerint. Nagyon tetszett a gyerekeknek a "robotkutya" is, mely érintésre "harapást" szimulált.
A ROBOTEX versenypályán a szenzoros robotok vonalkövető feladatot teljesítettek. Az ELEMENTARY versenypályán hangjegyekkel és hangszerekkel kapcsolatos tárgyakat mozgatott el a robot. Játszhattak még a programozott versenyautóval és a "robotporszívóval" is.
Nagy élményt jelentett minden gyereknek ez a bemutató.
Idén is Debrecen-Bocskaikertben rendezték meg az Országúti Kerékpár Diákolimpiát, időfutam és mezőnyverseny számokban.
Vámos Janka (WU13) az 5. helyen érkezett be.
A délutáni mezőnyversenyen Vámos Janka Diákolimpia Bajnoka címet szerzett.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc