
Iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el a tavaszi atlétika verseny városi fordulóján, méltón képviselve iskolánkat. Gratulálunk minden résztvevőnek a szép eredményekhez és a sportszerű helytálláshoz!
A többpróbaverseny eredményei:
II. korcsoportos lányok – 2. helyezés.
A csapat tagjai:
Csávás Anna, Pallai Zorka, Juhász Antónia, Vámos Janka, Bíró Eszter, Kiss Dalma
Külön gratulálunk Csávás Annának, aki egyéniben megszerezte a városi bajnoki címet is.
IV. korcsoportos fiúk – 3. helyezés.
A csapat tagjai:
Kassai Szabolcs, Kovács Balázs, Lázár Noel, Lukács Lehel, Soós Dániel, Udvari Hunor
Külön gratulálunk Udvari Hunornak, aki egyéniben 5. helyen végzett.
Egyéni pályaversenyek eredményei:
600 méteres síkfutás
• Szabó Hanna – 1. helyezés
• Vaszily Kincső – 3. helyezés
Magasugrás
• Ghenta Boglárka – 2. helyezés
• Kassai Szabolcs – 2. helyezés
• Kovács Balázs – 5. helyezés
300 méteres síkfutás
• Udvari Hunor – 1. helyezés
4×100 méteres váltófutás
A fiúcsapat 3. helyezést ért el.
A váltó tagjai:
Udvari Hunor, Soós Dániel, Kovács Balázs, Kassai Szabolcs
Feladatunk, hogy a mai világban emberi, keresztény és a magyarságból merítő értékeket közvetítsünk diákjaink és szüleik felé. Nem tudjuk helyettesíteni a családi nevelést, viszont biztos táptalajt akarunk adni az élethez.
Nevelésünk alappillére a keresztény lelkiség. Hittanóráink, közös imádságaink, liturgiáink is támogatják az egészséges nevelést, nevelőink hívő emberek, akik példát tudnak mutatni a rájuk bízottaknak.
Intézményünket a korábbi években sportiskolának tekintették. Városi, megyei, valamint országos szinten is kiemelkedő teljesítményt nyújtanak ma is diákjaink. Emellett a sport, mint nevelési- és csapatépítő eszköz van jelen.
Számos verseny zajlik iskolánkban, falakon belül és kívül is bizonyítják diákjaink felkészültségüket és rátermettségüket a megmérettetésekben házi-, városi-, megyei sőt országos vesenyeken is.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc