Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

WebMester

WebMester

Mosolyok, játék, közös élmények és rengeteg vidám pillanat – ilyen volt az első családi napunk. Köszönjük minden gyermeknek, szülőnek, pedagógusnak és segítőnek, hogy együtt tölthettünk egy felejthetetlen napot! Az alábbi beszámolóban összefoglaltuk a rendezvény legszebb pillanatait.
 
Iskolánkban egy vidám, élményekben gazdag családi napot tölthettünk együtt, amelyen diákjaink, családjaik, pedagógusaink és intézményünk dolgozói közösen ünnepelhették közösségünk összetartozását.
 
A rendezvény célja az volt, hogy a tanév vége felé lehetőséget teremtsünk a kötetlen találkozásra, az együtt játszásra, a közös élményszerzésre és a családok, valamint az iskola kapcsolatának erősítésére. Nagy örömünkre szolgált, hogy a programon közel 700-an vettek részt: gyermekek, szülők, testvérek és hozzátartozók.
 
A nap ünnepélyes megnyitóval kezdődött, ahol Tóthné Rimaszécsi Zsuzsanna főigazgató asszony köszöntötte vendégeinket, majd Ft. Juhász Ferenc plébános atya és Tóth-Szántai József, Miskolc város polgármestere szólt az egybegyűltekhez. Ezt követően vehette kezdetét az állomások közötti kalandozás. A résztvevők egy menetlevél segítségével járhatták végig a különböző helyszíneket, amelyek mindegyike izgalmas feladatokkal, játékokkal és kreatív kihívásokkal várta a gyerekeket.
 
Az állomásokon minden korosztály találhatott kedvére való elfoglaltságot. A sportos feladatok mozgásra és ügyességre ösztönözték a résztvevőket, míg a kézműves foglalkozások során a gyermekek kibontakoztathatták kreativitásukat. Nagy sikert arattak az ugrálóvárak. A játékos feladatok mellett számos helyszínen lehetőség nyílt a közös beszélgetésre, együttműködésre és a családok közötti kapcsolatok erősítésére is.
 
A nap során örömmel láttuk, hogy a gyermekek milyen lelkesedéssel kapcsolódtak be a programokba. A mosolygó arcok, a felszabadult játék és az egymás iránti figyelem mind azt bizonyították, hogy az ilyen alkalmak kiemelt helyen szerepelnek közösségünk életében.
 
A családi nap megvalósítását számos ember összefogása eredményezte. Köszönettel tartozunk pedagógusainknak, munkatársainknak, segítőinknek és minden önkéntesnek, akik időt, energiát és lelkesedést nem sajnálva dolgoztak rendezvényünk sikeréért. Hálásak vagyunk a szülőknek is, akik jelenlétükkel és támogatásukkal hozzájárultak a nap jó hangulatához.
 
Katolikus intézményként különösen fontosnak tartjuk, hogy tanulóink ne csupán tudásban, hanem közösségi élményekben, emberi kapcsolatokban és értékekben is gazdagodjanak. A családi nap ismét megerősítette bennünk, hogy iskolánk valódi közösség, ahol a gyermekek, a családok és a pedagógusok együtt építkeznek.
 
Köszönjük mindenkinek, aki velünk töltötte ezt a szép napot!

 A tanév során iskolánk tanulói három alkalommal vettek részt zarándoklaton Miskolc különböző templomaiba, melynek célja a helyi egyházi közösségek megismerése, a templomok történetének felfedezése, valamint a közös imádság és lelki elmélyülés volt.

Első alkalommal a Zárdakápolnába látogattunk el, ahol Barta Márton atya vezetett bennünket. A második zarándoklat a Selyemréti templomba vezetett, ahol Szedmák Zoltán atya fogadta a csoportot. A harmadik alkalommal a Minorita templomot kerestük fel, ahol a tanulók maguk is aktívan bekapcsolódhattak a felfedezésbe.

A templomlátogatások során a gyerekek betekintést nyerhettek az egyes templomok történetébe és értékeibe. Többek között megtudhatták, hogy sok templomban a főoltárban ereklyét őriznek, és azt is, hogy az épületek elnevezése gyakran szentekhez vagy fontos egyházi hagyományokhoz kötődik.

A zarándoklatok minden alkalommal közös imádsággal és csendes elmélyüléssel zárultak, amelyek segítették a tanulókat abban, hogy közelebb kerüljenek a hit és a közösség élményéhez.

A program értékes tapasztalatot és maradandó élményt nyújtott minden résztvevő számára, és hozzájárult a közösség lelki elmélyüléséhez.

Köszönjük Novák Katalin kolléganőnknek a szervezést és a koordinálást. 

Jó hangulatban, halk zene mellett készülnek a szebbnél szebb gyermekalkotások az iskolánkban. A rajzszakkör mellett a Premier AMI foglalkozásai nyújtanak erre lehetőséget a művészetet kedvelő, tehetséges vagy fejlődni vágyó gyerekek számára 2007 óta. 

Julika néni tanítványai sorra nyerik a versenyeket, rajzpályázatokat a megyeitől a nemzetköziig, gyönyörű kiállításokon jelennek meg a gyermekalkotások aulánkban és a Premier-gálákon, ahol a képzőművészet mellett a zene, a tánc és a színművészet is teret kap a műsorokban. 

A múzeumpedagógiai kirándulásokon minden évben eljutunk egy-egy különleges helyre. Jártunk Egerben, ahol a Marcipán- és Tűzoltómúzeumot néztük meg. Jártunk Ózdon a Filmtörténeti Múzeumban, Budapesten a Műcsarnokban, a Miskolci Állatkertben és Répáshután a Csillagdában. Megannyi feledhetetlen élmény, meglepetés ért bennünket, McDonald’s ebéddel a végén! 

A következő tanév is kínálja a rajzolás, festés, kézműves tevékenység lehetőségét, már most jelentkezhetnek az érdeklődő tanulók. (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Jöjjön most néhány fotó Julika nénitől kedvcsinálónak! 

A Lázár Ervin Program keretében 7. évfolyamos diákjaink Budapesten a Jókai 200 c. előadást tekintették meg. Nagy élvezettel nézték a rendhagyó dramatikus elemekkel tűzdelt előadást Jókai Mór életéről. 

Az előadást követően kis vásárolgatással töltötték a délutánt. A tartalmas nap után, sok élménnyel gazdagodva érkeztek haza.

A Lázár Ervin Program keretében 8. évfolyamos diákjaink a Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkcióját a MIRÁZS – t tekintették meg Budapesten. A két órás lenyűgöző előadást hol nevetve, hol lélegzet visszafojtva nézte felnőtt, gyerek.  A Lázár Ervin Program keretében 8. évfolyamos diákjaink a Fővárosi Nagycirkusz és a Kazanyi Állami Cirkusz közös produkcióját a MIRÁZS – t tekintették meg Budapesten. A két órás lenyűgöző előadást hol nevetve, hol lélegzet visszafojtva nézte felnőtt, gyerek. A cirkuszi élményt követően a Margit szigeten töltöttünk el kis időt hazaindulásig.  Tartalmas nap után, sok élménnyel gazdagodva érkeztünk haza.

Június 7-én, úrnapján a Vörösmarty katolikus iskola is sátrat díszített a Mindszenti-templom udvarán. Hálás köszönet illeti azokat a családokat, akik a rengeteg virágot biztosították! Köszönjük továbbá a szombat délután, illetve vasárnap délelőtt az ünnepi előkészületekben segédkező kollégáink munkáját!

Újabb élménypedagógiai tanóra a 4.b-ben!

Illusztris vendégünk volt: Wenhardt Levente, a Miskolci Nemzeti Színház táncművésze. Leventét a Toldi című táncjátékban látta osztályunk Lackfi és a bohóc szerepében a kamaraszínházban.

Meghívásunkra eljött iskolánkba, ahol a gyerekek feltehették neki előre megfogalmazott kérdéseiket.

A közönségtalálkozón a művész mesélt hivatásáról, annak szépségeiről és nehézségeiről, előadásairól, a színház és a táncművészet kullisszatitkairól.

A beszélgetés végén nagy tapsot kapott a gyerekektől. Megajándékoztuk Lőrinczi Zsigmond: Toldi c. díjnyertes művével, mely ígérete szerint a következő évadtól a kamaraszínházban kap méltó helyet.

Rudyard Kipling híres regénye, A dzsungel könyve több mint száz éve varázsolja el az olvasókat. Maugli, Bagira és Balu története zenés színdarabként kicsik és nagyok kedvence. Generációk nőttek fel az ismert dallamokat dúdolva. Vasárnap az 1.a-sok a Generali Arénában vettek részt egy nagyszabású musicalelőadáson szüleikkel, testvéreikkel együtt. Szuper közösségépítő élmény és örök emlék marad számukra.

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech