
Az Iskolában az Erdő Program keretében a Minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusa, Molnár Nikolett látogatott el hozzánk, aki a fenntarthatóság témakörében tartott foglalkozást a 4.a, 4. b és az 5.a osztálynak. A foglalkozás felhívta tanulóink figyelmét a természettel való törődés fontosságára, az élményszerű tanulás során tovább mélyültek ismereteik az erdő életközösségéről. Az erdő és fenntarthatóság, az erdei életközösség és a talaj kapcsolata, valamint a biológiai sokféleség kapott kiemelt figyelmet még az élménypedagógiai órákon. A gyerekek nagyon élvezték és tevékenyen részt is vettek a feladatok megoldásában.
Köszönjük a szervezést Szűcs Zsuzsa tanárnőnek!
Tanulóink a természettudományos ismeretüket mérték össze az iskolai Szent-Györgyi Albert háziversenyen. A tantárgyak közül matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból hirdettünk eredményt, valamint díjazottak lettek a leggyorsabb sudokumegoldók és a legügyesebb barkácsolók.
Gratulálunk az eredményt elért tanulóknak!
A "ZenDülő - Szimfonikus kalandozások" című előadáson jártunk ma a legnagyobb óvodásainkkal a Művészetek Házában. Nagyon jó hangulatú, interaktív hangversenyen vettünk részt. Az animátor egy kirándulás kellékeinek megszerzésébe vonta be a gyerekeket, amelynek során megismerkedhettek a kisdobbal, a nagydobbal, az üstdobbal, a cintányérral. Leroy Anderson világhírű darabjából pedig azt is megtudták, hogy egy írógép is lehet ritmushangszer. Legemlékezetesebb mégis az volt a kicsiknek, amikor nagyzenekari kísérettel énekelték el a Megy a gőzös… – t.
Szabó Hanna 6. b osztályos tanuló a Debrecenben rendezett Diákolimpia országos bajnoka lett hosszútávú gyorskorcsolyában, rövidpályás profi kategóriában pedig bronzérmet szerzett. Továbbá a Magyar Kupa sorozatban a dobogó második fokára léphetett. Gratulálunk a rangos eredményekhez, további sok sikert kívánunk neki!
Iskolánkban már hagyomány, hogy a nagyhét elején lelki napot tartunk. Az idei alkalmat a Mindszenti-templomban kezdtük, ahol szentmisén vettünk részt. Zoli atya homíliájában arra hívta fel a figyelmünket, milyen fontos, hogy időről időre megálljunk, és együtt legyünk. Arra biztatott bennünket, hogy a hétköznapokban is tegyünk meg mindent, amit csak tudunk, hiszen a jót, amit másokért teszünk, Isten a javunkra fordítja.
A mise után tantermi foglalkozások keretében a nagyhét eseményeit dolgoztuk fel. Feladatokon keresztül beszélgettünk, gondolkodtunk, és közösen próbáltuk jobban megérteni, mit is jelentenek számunkra ezek a napok.
A délelőtt zárásaként a Mindszenti-templom hittanos diákjainak passiójátékát tekintettük meg. Az előadás minden jelenlévő számára elmélyülést és lelki feltöltődést hozott. Köszönjük a szereplő gyerekeknek az odaadó felkészülést, valamint Hoskó Orsolya hitoktatónak, a Bársony János Római Katolikus Általános Iskola igazgatójának gondos és lelkes munkáját.
A nap végére talán mindannyian egy kicsit csendesebbek, figyelmesebbek lettünk. A nagyhét és a húsvét üzenete nemcsak ezekben a napokban fontos, hanem a mindennapokban is: figyeljünk jobban egymásra, merjünk jót tenni, és találjunk időt a belső elcsendesedésre! Ha ebből akár csak egy keveset is sikerül megőriznünk a hétköznapokban, már közelebb kerültünk a húsvét valódi üzenetéhez.
A víz világnapjához kapcsolódó teremtésvédelmi vetélkedőn vettünk részt öt Méhecske csoportos gyermekkel a Szent Erzsébet Óvodában. A versengés során sokféle feladatot kellett megoldaniuk ovisainknak, például térkép segítségével kincset kerestek; hulladékot horgásztak a játéktóból majd a játék szelektív kukákba elhelyezték azokat; találóskérdések megoldásán ötleteltek. A csapatunk minden tagja lelkes, ügyes volt, a küldetést sikeresen teljesítették.
Óvodánkban hagyományosan Szent József ünnepéhez kapcsolódva köszöntjük az édesapákat. Idén kirándulásra hívtuk az apukákat és gyermekeiket a Bükkbe, a Kecske – lyuk barlanghoz. Magyarország egyik fokozottan védett területén kb. 3 kilométeres útvonalon haladtak túrázóink. Feladatokat is kaptak az útra; kellett növényeket keresgélniük, madárhangokra figyelniük, fényképezniük. A legjobban természetesen a barlang tetszett a gyereknek, ahol a sötétbe bemerészkedő legbátrabbak még igazi denevért is láttak. Igazán szép délelőttöt tölthettek el a kellemes tavaszi időben a túrán résztvevők.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc