Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

csütörtök, 02 április 2026 12:00

Iskolában az Erdő

Az Iskolában az Erdő Program keretében a Minősített Erdészeti Erdei Iskolák erdőpedagógusa, Molnár Nikolett látogatott el hozzánk, aki a fenntarthatóság témakörében tartott foglalkozást a 4.a, 4. b és az 5.a osztálynak. A foglalkozás felhívta tanulóink figyelmét a természettel való törődés fontosságára, az élményszerű tanulás során tovább mélyültek ismereteik az erdő életközösségéről. Az erdő és fenntarthatóság, az erdei életközösség és a talaj kapcsolata, valamint a biológiai sokféleség kapott kiemelt figyelmet még az élménypedagógiai órákon. A gyerekek nagyon élvezték és tevékenyen részt is vettek a feladatok megoldásában.

Köszönjük a szervezést Szűcs Zsuzsa tanárnőnek!

csütörtök, 02 április 2026 08:00

Szent-Györgyi napok versenyei

Tanulóink a természettudományos ismeretüket mérték össze az iskolai Szent-Györgyi Albert háziversenyen. A tantárgyak közül matematika, biológia, földrajz, fizika, kémia tantárgyakból hirdettünk eredményt, valamint díjazottak lettek a leggyorsabb sudokumegoldók és a legügyesebb barkácsolók.

Gratulálunk az eredményt elért tanulóknak!

A "ZenDülő - Szimfonikus kalandozások" című előadáson jártunk ma a legnagyobb óvodásainkkal a Művészetek Házában. Nagyon jó hangulatú, interaktív hangversenyen vettünk részt. Az animátor egy kirándulás kellékeinek megszerzésébe vonta be a gyerekeket, amelynek során megismerkedhettek a kisdobbal, a nagydobbal, az üstdobbal, a cintányérral. Leroy Anderson világhírű darabjából pedig azt is megtudták, hogy egy írógép is lehet ritmushangszer. Legemlékezetesebb mégis az volt a kicsiknek, amikor nagyzenekari kísérettel énekelték el a Megy a gőzös… – t.

kedd, 31 március 2026 14:50

Szabó Hanna országos bajnok

Szabó Hanna 6. b osztályos tanuló a Debrecenben rendezett Diákolimpia országos bajnoka lett hosszútávú gyorskorcsolyában, rövidpályás profi kategóriában pedig bronzérmet szerzett. Továbbá a Magyar Kupa sorozatban a dobogó második fokára léphetett. Gratulálunk a rangos eredményekhez,  további sok sikert kívánunk neki!

Iskolánkban már hagyomány, hogy a nagyhét elején lelki napot tartunk. Az idei alkalmat a Mindszenti-templomban kezdtük, ahol szentmisén vettünk részt. Zoli atya homíliájában arra hívta fel a figyelmünket, milyen fontos, hogy időről időre megálljunk, és együtt legyünk. Arra biztatott bennünket, hogy a hétköznapokban is tegyünk meg mindent, amit csak tudunk, hiszen a jót, amit másokért teszünk, Isten a javunkra fordítja.

A mise után tantermi foglalkozások keretében a nagyhét eseményeit dolgoztuk fel. Feladatokon keresztül beszélgettünk, gondolkodtunk, és közösen próbáltuk jobban megérteni, mit is jelentenek számunkra ezek a napok.

A délelőtt zárásaként a Mindszenti-templom hittanos diákjainak passiójátékát tekintettük meg. Az előadás minden jelenlévő számára elmélyülést és lelki feltöltődést hozott. Köszönjük a szereplő gyerekeknek az odaadó felkészülést, valamint Hoskó Orsolya hitoktatónak, a Bársony János Római Katolikus Általános Iskola igazgatójának  gondos és lelkes munkáját.

A nap végére talán mindannyian egy kicsit csendesebbek, figyelmesebbek lettünk. A nagyhét és a húsvét üzenete nemcsak ezekben a napokban fontos, hanem a mindennapokban is: figyeljünk jobban egymásra, merjünk jót tenni, és találjunk időt a belső elcsendesedésre! Ha ebből akár csak egy keveset is sikerül megőriznünk a hétköznapokban, már közelebb kerültünk a húsvét valódi üzenetéhez.

A víz világnapjához kapcsolódó teremtésvédelmi vetélkedőn vettünk részt öt Méhecske csoportos gyermekkel a Szent Erzsébet Óvodában. A versengés során sokféle feladatot kellett megoldaniuk ovisainknak, például térkép segítségével kincset kerestek; hulladékot horgásztak a játéktóból majd a játék szelektív kukákba elhelyezték azokat; találóskérdések megoldásán ötleteltek. A csapatunk minden tagja lelkes, ügyes volt, a küldetést sikeresen teljesítették.

A víz világnapján a gyermekeket az óvodánk udvarán mindenféle játékos feladatok várták, amelyek próbára tették ügyességüket, tudásukat. Csapatokban, állomásról állomásra haladva birkóztak meg az ovisok a különböző, vízhez kapcsolódó feladványokkal.

péntek, 27 március 2026 11:39

Szent-Györgyi napok

Iskolánkban évtizedes hagyománya van a tavasszal megrendezett természettudományos hétnek, amelynek keretében házi versenyekkel és változatos programokkal hívjuk fel a figyelmet a természettudományok értékeire. Alsós tanulóink a Neptun Búvár Klub és Mentőcsapat kutyás bemutatóján kaptak betekintést Léka László és négylábú társa Guszti munkájába. Iskolánk védőnője Kacsó Nikolett a felsősöknek az elsősegélynyújtás alapjait ismertette és bemutatta az újraélesztés folyamatát, melyet ki is próbálhattak a gyerekek. A programsorozat zárásaként Póliska Csaba egyetemi docens izgalmas és látványos kísérletekkel kápráztatta el a közönséget.
 
Köszönjük Szűcs Zsuzsa tanárnőnek a szervezést!

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech