
Iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el a tavaszi atlétika verseny városi fordulóján, méltón képviselve iskolánkat. Gratulálunk minden résztvevőnek a szép eredményekhez és a sportszerű helytálláshoz!
A többpróbaverseny eredményei:
II. korcsoportos lányok – 2. helyezés.
A csapat tagjai:
Csávás Anna, Pallai Zorka, Juhász Antónia, Vámos Janka, Bíró Eszter, Kiss Dalma
Külön gratulálunk Csávás Annának, aki egyéniben megszerezte a városi bajnoki címet is.
IV. korcsoportos fiúk – 3. helyezés.
A csapat tagjai:
Kassai Szabolcs, Kovács Balázs, Lázár Noel, Lukács Lehel, Soós Dániel, Udvari Hunor
Külön gratulálunk Udvari Hunornak, aki egyéniben 5. helyen végzett.
Egyéni pályaversenyek eredményei:
600 méteres síkfutás
• Szabó Hanna – 1. helyezés
• Vaszily Kincső – 3. helyezés
Magasugrás
• Ghenta Boglárka – 2. helyezés
• Kassai Szabolcs – 2. helyezés
• Kovács Balázs – 5. helyezés
300 méteres síkfutás
• Udvari Hunor – 1. helyezés
4×100 méteres váltófutás
A fiúcsapat 3. helyezést ért el.
A váltó tagjai:
Udvari Hunor, Soós Dániel, Kovács Balázs, Kassai Szabolcs
A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőrfőkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának alezredese iskolánkban május 5-én előadást tartott a 6. évfolyamos tanulóknak. A DADA Program keretén belül szó volt a nyár és a vakáció, valamint az Internet veszélyeiről. Az előadó felhívta a figyelmet a közlekedési szabályokra is. A diákok interaktív formában osztották meg ismereteiket és tapasztalataikat a gyalogos, a biciklis és a rolleres közlekedéssel kapcsolatban. Az elhangzott információk rendkívül tanulságosak voltak.
A Föld napja alkalmából tartalmas és élményekben gazdag programokkal ünnepeltünk a teremtésvédelem jegyében
Programsorozatunkat a nagycsoportos lányok csodás “virágos” táncával nyitottuk meg, majd a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársait köszönthettük. Vendégeink a Múki és a Fekete Királyság meséjükön keresztül, a természeti környezetünk védelméről beszélgettek az óvodásainkkal. A varázsénekre pedig megjelent a mese főszereplője, Múki is, a gyerekek legnagyobb örömére! A program végén a gyerekek vidáman táncoltatták meg újdonsült barátjukat!
Második napon nagycsoportosainkkal a Mirehu Nonprofit Kft. telephelyére látogattunk. Itt is találkozhattak Múkival, akinek a lábnyomát követve a gyerekek játékosan ismerkedhettek meg a hulladékkezelés folyamatával és a környezettudatos szemlélet fontosságával. Jó volt hallani és látni a sok kíváncsi kérdést és csillogó tekintetet – hiszen a jövő környezettudatos gondolkodása már gyermekkorban elkezdődik.
Hálás szívvel köszönjük a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársainak ezt a különleges lehetőséget!
Délutánonként az óvoda kertjében is szorgoskodtunk, mert hisszük, hogy közvetlen környezetünkért mi magunk vagyunk a felelősek. A szülők támogatásával, ötleteivel és kétkezi segítségével megvalósult egy régi álmunk: elkészült belső udvarunk “mezítlábas ösvénye”!
Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ezekhez a boldog, értékteremtő napokhoz! Teremtésvédelem, közösség, öröm és sok-sok kacagás – így ünnepeltük mi a Föld napját.
Május 4-én egy lendületes, EXATLON "hangulatú" sportversenyt szerveztünk alsós tanulóinknak!
A kék csapatban a Szabó Lőrinc iskola diákjai, míg pirosban a Vörösmarty iskola tanulói álltak rajthoz.
A délutánt remek hangulat, sok mosoly és kiemelkedő teljesítmények tették emlékezetessé. Büszkék vagyunk minden résztvevőre – szívből gratulálunk mindenkinek!
Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy tanulóink megismerjék a környezetvédelem jelentőségét, és felismerjék saját szerepüket a teremtett világ megóvásában. Ennek jegyében a témahéten színes és tartalmas programokkal készültünk. A diákönkormányzat közreműködésével az udvaron festés zajlott, miközben a felső tagozatos diákok QR-kódos feladatok és Kahoot csapatverseny segítségével bővítették tudásukat. Az első évfolyamos gyerekek a „Föld színei” elnevezésű látványos kémiai kísérleteken vehettek részt. A testnevelésórákon játékos, a fenntarthatósághoz kapcsolódó feladatok tették még élvezetesebbé a mozgást. A 6.b osztály tanulói aktívan tettek a környezetért: magas ágyásba saláta- és virágmagokat vetettek. A Föld napján az iskola apraja-nagyja színes öltözékbe bújt, és közösen gondolkodtunk arról is, vajon mennyi hulladékot termel egy nap alatt a Vörösmarty. Köszönjük a szülőknek a virágos növények felajánlását. Reméljük, minden gyerek jól érezte magát!
Köszönjük Szűcs Zsuzsa tanárnőnek a szervezést, Jobbágyné Svidró Katalin, Némethné Tavas Cecilia, Sárréti Gézáné, Törökné Kovács Zita, és Csorba Péter kollégáknak a közreműködést!
A Szirmabesenyői Szinyei Merse Pál Általános Iskola rendezésében a "Ha a világ rigó lenne!"című játékos környezetismereti vetékedőn 2. helyezést értek el csapatversenyben a vörösmartysok.
A csapat tagjai: Kmetti Attila 3.c, Farkas Bence 3.c , Tóth Patrik Soma 4.b és Lőrinczi Zsigmond 4.b osztályos tanulók.
Felkészítő pedagógusok: Olaszné Szenczi Zita és Szabó Ágnes
Gratulálunk tanítványainknak a kiemelkedő sikerhez!
A Pécsi Tudományegyetem szervezésében megrendezett Pannon Versenyjátékok országos történelemversenyén iskolánk csapata országos 2. helyezést ért el.
A négy online és egy személyes fordulóból álló verseny során iskolánkat képviselte:
Gratulálunk a lányoknak a szép eredményhez és a felkészüléshez nyújtott kitartó munkához!
Felkészítő tanáruk: Némethné Tavas Cecília
Április utolsó szerdája, idén 29-e a vakvezető kutyák világnapja. Ennek apropóján volt vendégünk régi igazgatónk, Mariscsák István, és kutyája, Indián. István nyugdíjasként lett a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola önkéntes kölyöknevelője. A gyerekek nagy örömmel fogadták mindkettőjüket. István bácsitól sok mindent megtudtak: például milyen egy felelős gazdi; hogyan lesz egy kutyusból vakvezető kutya. Indián megmutatta, mi mindent tanult már meg az iskolában. Amikor István bácsi levette róla a munkaruhát, meg is simogathatták őt az ovisok. Napközben sokszor emlegették a kutyust a gyerekek. Ebéd előtt pedig megnéztünk egy, a témához kapcsolódó kis rajzfilmet Pipről, a hős kiskutyáról.
A Méhecske csoport öt fős csapatával a Szent Anna Óvodában jártunk, a városi katolikus óvodák vetélkedőjén. A Föld napjához kapcsolódó feladatok a gyermekek ügyességére, a környezetünk védelmével kapcsolatos tudására épültek. Ovisaink talpraesettek voltak, szépen helytálltak. Tetszettek nekik a feladatok; nagyon jól érezték magukat. A két óvoda közti tömegközlekedést pedig külön kalandként élték meg.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc