Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

hétfő, 11 május 2026 13:00

Papírgyűjtés

hétfő, 11 május 2026 08:43

Atlétika versenyek eredményei

Iskolánk tanulói kiemelkedő eredményeket értek el a tavaszi atlétika verseny városi fordulóján, méltón képviselve iskolánkat. Gratulálunk minden résztvevőnek a szép eredményekhez és a sportszerű helytálláshoz!

A többpróbaverseny eredményei:

II. korcsoportos lányok – 2. helyezés.

A csapat tagjai:
Csávás Anna, Pallai Zorka, Juhász Antónia, Vámos Janka, Bíró Eszter, Kiss Dalma

Külön gratulálunk Csávás Annának, aki egyéniben megszerezte a városi bajnoki címet is.

IV. korcsoportos fiúk – 3. helyezés.

A csapat tagjai:
Kassai Szabolcs, Kovács Balázs, Lázár Noel, Lukács Lehel, Soós Dániel, Udvari Hunor

Külön gratulálunk Udvari Hunornak, aki egyéniben 5. helyen végzett.

Egyéni pályaversenyek eredményei:

600 méteres síkfutás
•       Szabó Hanna – 1. helyezés
•       Vaszily Kincső – 3. helyezés

Magasugrás
•       Ghenta Boglárka – 2. helyezés
•       Kassai Szabolcs – 2. helyezés
•       Kovács Balázs – 5. helyezés

300 méteres síkfutás
•       Udvari Hunor – 1. helyezés

4×100 méteres váltófutás
A fiúcsapat  3. helyezést ért el.

A váltó tagjai:
Udvari Hunor, Soós Dániel, Kovács Balázs, Kassai Szabolcs

Májusban, amikor az édesanyákat köszöntjük, a Szűzanyáról sem feledkezünk el. Idén is ellátogattunk Mindszentre, hogy virágot vigyünk a Szentanya szobrához; és imával, énekkel tisztelegjünk égi édesanyánk előtt.

Dallal, verssel, virággal, apró ajándékkal, közös játékkal, és nagy szeretettel köszöntöttük az édesanyákat.

csütörtök, 07 május 2026 12:00

A vakáció alatt is biztonságban

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Rendőrfőkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának alezredese iskolánkban május 5-én előadást tartott a 6. évfolyamos tanulóknak. A DADA Program keretén belül szó volt a nyár és a vakáció, valamint az Internet veszélyeiről. Az előadó felhívta a figyelmet a közlekedési szabályokra is. A diákok interaktív formában osztották meg ismereteiket és tapasztalataikat a gyalogos, a biciklis és a rolleres közlekedéssel kapcsolatban. Az elhangzott információk rendkívül tanulságosak voltak.

szerda, 06 május 2026 08:57

Föld napja

A Föld napja alkalmából tartalmas és élményekben gazdag programokkal ünnepeltünk a teremtésvédelem jegyében 

Programsorozatunkat a nagycsoportos lányok csodás “virágos” táncával nyitottuk meg, majd a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársait köszönthettük. Vendégeink a Múki és a Fekete Királyság meséjükön keresztül, a természeti környezetünk védelméről beszélgettek az óvodásainkkal. A varázsénekre pedig megjelent a mese főszereplője, Múki  is, a gyerekek legnagyobb örömére! A program végén a gyerekek vidáman táncoltatták meg újdonsült barátjukat!  

 Második napon nagycsoportosainkkal a Mirehu Nonprofit Kft. telephelyére látogattunk. Itt is találkozhattak Múkival, akinek a lábnyomát követve a gyerekek játékosan ismerkedhettek meg a hulladékkezelés folyamatával és a környezettudatos szemlélet fontosságával. Jó volt hallani és látni a sok kíváncsi kérdést és csillogó tekintetet – hiszen a jövő környezettudatos gondolkodása már gyermekkorban elkezdődik. 

Hálás szívvel köszönjük a Mirehu Nonprofit Kft. munkatársainak ezt a különleges lehetőséget! 

 Délutánonként az óvoda kertjében is szorgoskodtunk, mert hisszük, hogy közvetlen környezetünkért mi magunk vagyunk a felelősek. A szülők támogatásával, ötleteivel és kétkezi segítségével megvalósult egy régi álmunk: elkészült belső udvarunk “mezítlábas ösvénye”!

Köszönjük mindenkinek, aki hozzájárult ezekhez a boldog, értékteremtő napokhoz! Teremtésvédelem, közösség, öröm és sok-sok kacagás – így ünnepeltük mi a Föld napját.  

csütörtök, 07 május 2026 08:00

Exatlon

Május 4-én egy lendületes, EXATLON "hangulatú" sportversenyt szerveztünk alsós tanulóinknak!

A kék csapatban a Szabó Lőrinc iskola diákjai, míg pirosban a Vörösmarty iskola tanulói álltak rajthoz.

A délutánt remek hangulat, sok mosoly és kiemelkedő teljesítmények tették emlékezetessé. Büszkék vagyunk minden résztvevőre – szívből gratulálunk mindenkinek!

szerda, 06 május 2026 12:00

Április hónap tanulói

kedd, 05 május 2026 17:10

Teremtésvédelmi hét iskolánkban

Kiemelten fontosnak tartjuk, hogy tanulóink megismerjék a környezetvédelem jelentőségét, és felismerjék saját szerepüket a teremtett világ megóvásában. Ennek jegyében a témahéten színes és tartalmas programokkal készültünk. A diákönkormányzat közreműködésével az udvaron festés zajlott, miközben a felső tagozatos diákok QR-kódos feladatok és Kahoot csapatverseny segítségével bővítették tudásukat. Az első évfolyamos gyerekek a „Föld színei” elnevezésű látványos kémiai kísérleteken vehettek részt. A testnevelésórákon játékos, a fenntarthatósághoz kapcsolódó feladatok tették még élvezetesebbé a mozgást. A 6.b osztály tanulói aktívan tettek a környezetért: magas ágyásba saláta- és virágmagokat vetettek. A Föld napján az iskola apraja-nagyja színes öltözékbe bújt, és közösen gondolkodtunk arról is, vajon mennyi hulladékot termel egy nap alatt a Vörösmarty. Köszönjük a szülőknek a virágos növények felajánlását. Reméljük, minden gyerek jól érezte magát!

Köszönjük Szűcs Zsuzsa tanárnőnek a szervezést, Jobbágyné Svidró Katalin, Némethné Tavas Cecilia, Sárréti Gézáné, Törökné Kovács Zita, és Csorba Péter kollégáknak a közreműködést!

szombat, 02 május 2026 06:50

Újabb matematika siker!

Az országos töprengő matematikaversenyen Juhász Lilla 3. b osztályos tanuló III. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógusa: Gulyás-Kriván Mária

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech