
A Miskolc-Szirmai Református Általános Iskola által megrendezett Környezetismeret-környezetvédelem csapatverseny országos döntőjében 6. helyezést értek el iskolánk 5.a osztályos tanulói.
A csapat tagjai: Girhiny Péter, Lukács Kende, Veres Botond
Felkészítő tanárok: Némethné Tavas Cecilia, Szűcs Zsuzsanna
Nagy örömmel rendeztük meg idén első alkalommal – hagyományteremtő céllal – a miskolci római katolikus iskolák hittanversenyét, melynek a Mindszenti Plébánia Millenniumi terme adott otthont. A rendezvényt főigazgató asszony nyitotta meg, majd iskolánk énekkarának műsora és Zoli atya közös imája után kezdetét vette a verseny. A gyerekek játékos feladatokon keresztül mutathatták meg tudásukat. A délután végig jó hangulatban és szeretetteljes légkörben telt. Hálásan köszönjük hittanárainknak, Zádoriné Galambos Mónikának és dr. Géberné Barkóczi Ildikónak a feladatok elkészítését, kollégáinknak a zsűrizést, valamint Novák Katalin kolléganőnknek a rendezvény megszervezését. Jövőre mindenkit visszavárunk! Addig pedig meséljenek helyettünk a képek!
Ebben a hónapban, kedden reggel iskolánk közössége együtt vett részt a szentmisén, amelyet Zoli atya celebrált. A közelgő pünkösd alkalmából homíliájában a Szentlélek eljöveteléről és annak mindennapi életünkre gyakorolt hatásáról beszélt. Gondolatai arra ösztönöztek bennünket, hogy nyitott szívvel forduljunk egymás felé, és figyeljünk jobban embertársainkra. A közös ima és az elhangzott üzenet mindenkit lelkileg feltöltött, így megerősödve térhettünk vissza napi feladatainkhoz.
A Lázár Ervin Program keretein belül iskolánk 1-6. évfolyamos diákjai miskolci helyszíneken az alábbi miskolci előadásokon vettek részt térítésmentesen:
(Miskolci Csodamalom Bábszínház)
(Miskolci Csodamalom Bábszínház-Avasi Gimnázium színházterme)
(Miskolci Csodamalom Bábszínház)
(Miskolci Csodamalom Bábszínház)
5.a: Miskolci Nemzeti Színház Háry János – Az öreg obsitos
(Avasi Gimnázium színházterme)
Tanulóink számára igazi kulturális élmény volt, amely élményszerűen bővítette ismereteiket.
A madarak és fák napja alkalmából újra nálunk járt a Madársuli. Az ovisok már ismerősként köszöntötték Bogyót, a macskabaglyot, Henriettát, a sólymot, és Marcit, az arapapagájt. A gyerekek barátkoztak az állatokkal, figyeltek, kérdeztek, és mindvégig aktív résztvevői voltak a játékos ismeretterjesztő előadásnak. Tartalmas, értékes, élménydús programban volt részünk.
Vámos Janka ,iskolánk 4.b osztályos tanulója kitűnően szerepelt a XIV. Csömöri Bringafesztivál keretében megrendezett "Mountain Bike Magyar Kupa" viadalon és a Mountain Bike Diákolimpián.
Janka első helyezettként diákolimpiai bajnoki címet szerzett,majd a Magyar Kupa harmadik fordulójában is győzni tudott.
Nagyon büszkék vagyunk rá és gratulálunk a kiváló sportteljesítményhez!
2026.05.06-án ovis SZENTMISÉN vettünk részt, melyre a legkisebbek- a Halacska csoportos óvodásaink - is elkísértek újra, hiszen már áprilisban is velünk tartottak.
Hála és dicsőség az Úrnak!
Almásy László egyházmegyei földrajzverseny sokadszor!
24. alkalommal rendeztük meg versenyünket, melyet nagy érdeklődés övezett az Egri Főegyházmegye katolikus iskolái, valamint Miskolc város oktatási intézményei részéről. 31 csapat mérte össze tudását az első fordulóban, melyből 12 csapatot hívtunk meg a döntőbe.
Játékos feladatok sora várt a diákokra a Bükk hegység és a sivatagok világa témában. Volt térképen való tájékozódás és mérési feladat, ásványfelismerés a Herman Ottó Múzeum híres Ásványtárának gyűjteményéből, totó, memóriatorna, képkirakó játék, képfelismerő kvíz, számítógépes sivatagi feladvány, film, benéztünk a hegy gyomrába… Játszva tanultunk és mértük össze tudásunkat.
Megemlékeztünk Almásy László sivatagi felfedezőről, sőt a verseny napján 100. életévét betöltő David Attenborough-ról is.
Az élményekkel és izgalmakkal teli nap a következő eredménnyel zárult:
Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium - Miskolc csapata I. helyezés
Szent István Katolikus Általános Iskola - Mezőkövesd két csapata II. és III. helyezés
Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és AMI IV. helyezés
Miskolci Arany János Általános Iskola és AMI V. helyezés
Szent Erzsébet Katolikus Általános Iskola - Sárospatak VI. helyezés
Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola és Óvoda - Miskolc VII. helyezés
Bársony János Római Katolikus Általános Iskola két csapata VIII. és X. helyezés
Fráter György Katolikus Általános Iskola és AMI -Sajólád IX. helyezés
Gratulálunk a döntő forduló szép eredményeihez!
A verseny szervezői:
Szabóné Puskás Julianna és Némethné Tavas Cecilia
A 3.a osztály múzeumkedvelő csapat.
Az idei tanévben bérletet váltottak a Herman Ottó Múzeum kiállításaira és foglalkozásaira.
Ennek keretében jártak már régészeti muzeológiai előadáson, néphagyományőrző kézművesfoglalkozáson, és a napokban meglátogatták a Színészmúzeumot is.
Itt érdekes történeteket hallhattak a város színházi életéről és régi, neves színészeiről, majd mindezt megelevenítve beöltözhettek korabeli jelmezekbe, felpróbálhattak különleges kalapokat, fejfedőket is.
A látogatás végén a tavasz jegyében csodás pillangókat alkottak a múzeumpedagógusok segítségével.
Iskolánk Premier Művészeti Iskolába járó képzőművészet tanszakos növendékei idén a Bükk-fennsík kies táján fekvő Répáshután, a Bükki Csillagdában jártak tanárukkal, Julika nénivel. Minden évben van egy szuper jutalomkirándulás! Eger Marcipán- és Tűzoltómúzeuma, Ózd Filmtörténeti Múzeuma, Budapest Műcsarnoka után idén itt szereztünk élvezetes múzeumpedagógiai élményeket. A kiállítás, a planetáriumi program és a csillagvizsgáló megtekintése, mind-mind hatalmas élményt nyújtott, s mindez gyönyörű természeti környezetben zajlott. A művészeti iskolai múzeumpedagógiai napot közös McDonald’s-beli ebéd zárta.
Sok új csillagászati ismerettel és kellemes élményekkel gazdagodva tértünk haza.
A programot Szabóné Puskás Julianna tanárnő szervezte tehetséges, érdeklődő művészeti iskolás tanítványainak.
A TUDÁSBAJNOKSÁG megyei fordulóján a 3.b osztály tanulói nagyon szépen teljesítettek.
Az első 10 helyen végzett tanulókat oklevéllel, éremmel, könyvvel jutalmazták.
Matematika tantárgyból:
1. helyezett Juhász Lilla , így bejutott az Országos döntőbe!
2. helyezett Szabados Lehel
3, helyezett Azari Miléna
6. helyezett Kondás Eszter
8. helyezett Balogh Kolos
Felkészítő pedagógus: Gulyás-Kriván Mária
Olvasás-szövegértés:
3. helyezett Hajdu Hédi
7. helyezett Azari Miléna
Magyar nyelvtan:
4. helyezett Nagy Levente
8. helyezett Barger Zsófia
Felkészítő pedagógus: Révainé Radácsi Katalin
Köszönjük a gyerekek egész éves szorgalmas, kitartó munkáját, és gratulálunk eredményeikhez!
Híres polihisztorunk, Herman Ottó kezdeményezésének köszönhetően május 10-ét a madarak és fák napjaként tartjuk számon. Ilyenkor ecsetet, színes ceruzát fognak ügyes kezű, természetszerető diákjaink, és csodásnál csodásabb alkotásokkal rukkolnak elő. A lelkes munkálkodás kiállítással és díjátadással zárult.
Idén az év madarának az énekes rigót, az év fájának a kecskefüzet választották.
Gratulálunk a szép munkákhoz!
Az alsó és felső tagozatos gyerekek közös programját Szabóné Puskás Julianna és Koós Gergely szervezte.
Iskolánk fiú focicsapata az Egri főegyházmegyei kispályás labdarúgó-selejtező tornán kiemelkedő teljesítménnyel a 2. helyezést érte el, ezzel továbbjutott a döntőbe.
Karcagon ismét remekeltek diákjaink: az 5. helyezést érték el.
A csapat tagjai: Lázár Noel, Lukács Lehel, Németh István, Karády Vencel, Udvari Hunor, Ágfalvy Balázs, Soós Dániel, Horosz Milán.
Felkészítő tanáruk Orliczki Bendegúz.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc