
A Kaffka Margit Fiókkönyvtár által meghirdetett „Legyél te is Nagy Ho-ho-ho horgász!” című rajzpályázatra az ország különböző pontjairól több mint 100 alkotás érkezett.
Nagy öröm számunkra, hogy iskolánk tanulói szép eredményeket értek el a pályázaton. Balogh Luca, az 1.b osztály tanulója III. helyezést ért el.
Felkészítő pedagógusa: Novák Katalin
A pályázatra beküldött több alkotást a szervezők kiállításra is kiválasztottak.
Az 1.a osztályból:
Bálint Emma, Bartha Bianka, Hornyák Liza, Kós Gréta, Palkó Ida, Petró Hanga és Tóth Dóra.
Felkészítő pedagógusuk: Balga Tiborné
Az 1.b osztályból:
Janik Eliza, Lukács Luca, Tima Zsófia és Varga Boglárka.
Felkészítő pedagógusuk: Novák Katalin
A 3.c osztályból:
Dupcsák Dalma, Kerkéjártó Zoé, Kmetti Attila, Molnár Zsanett, Rubóczy Tamás, Ruzsvánszky Milán és Varga Liliána.
Felkészítő pedagógusuk: Nagy Zsuzsanna
Gratulálunk minden résztvevő diáknak és felkészítő pedagógusaiknak a szép eredményekhez és a kreatív alkotásokhoz!
A lovakról szóló projektverseny keretében kreatív természetismereti és irodalmi feladatokon keresztül ismerkedhettek meg a versenyzők a különböző lófajtákkal, a lótartással, a lovas sportokkal, valamint a terápiás lovakkal.
Olvashattak mesét, verset, nézhettek rajzfilmet, és megismerkedhettek híres lovas filmekkel is.
Iskolánk 2. b osztályából Rátki-Eördögh Szilárd országos 8. helyezést ért el ezen a megmérettetésen.
Szeretettel gratulálunk ehhez az országos eredményhez!
Iskolánk 3–4. évfolyamos diákjai három napot tölthettek Sarudon, a Tisza-tó csodálatos környezetében. A tábor már az első pillanattól kezdve szeretetteljes, családias hangulatban telt: együtt játszottunk, beszélgettünk, sétáltunk, és közben egyre jobban megismertük egymást.
A bibliai foglalkozások során a gyerekek játékos és elgondolkodtató történeteken keresztül mélyíthették hitüket: sokat beszélgettünk Isten szeretetéről, gondoskodásáról és az egymás felé fordulás fontosságáról.
Különleges élményt jelentett számunkra Szedmák Zoltán atya esti szabadtéri miséje, amely meghitt, békés légkörben zajlott. A programokból természetesen a játék és a kikapcsolódás sem maradt ki: többször elsétáltunk a Tisza-tóhoz, fociztunk, sokat nevettünk, és a közös jégkrémezés is sok vidám pillanatot adott. Nagy öröm volt számunkra, hogy igazgatónőnk is meglátogatott bennünket a tábor ideje alatt.
Hálás szívvel köszönjük Novák Éva és Novák Katalin kolléganőinknek a tábor megszervezését és a gyerekek táboroztatását. A Sarudon eltöltött napok sok szép emléket adtak mindannyiunknak.
A pünkösdi hosszú hétvégén sok száz gyerek a sakkot választotta Miskolcon, és részt vett a két és fél napos Magyar Országos Korcsoportos Rapid Sakkbajnokságon.
A nagy meleg ellenére még a legkisebbek is sokszor nagyon hosszú partit játszottak. Török Klára 1. b osztályos tanuló a legkisebbek között, U8-ban indult. Kiegyensúlyozott játékával végül országos II. helyezést ért el.
Csak így tovább!
Nagy örömmel osztjuk meg a „A magyar huszár” országos szépíró verseny eredményeit!
A versenyt az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület hirdette.
A beérkező 191 pályamű közül a szakmai zsűri döntése alapján Gál Benedek 2. b osztályos tanuló saját fogalmazásával I. helyezést ért el.
A szépírók közül Kardos Lilla 2. b osztályos tanuló pedig országos II. helyezett lett.
Szeretettel gratulálunk tanulóinknak ezekhez a gyönyörű sikerekhez!
A tanulók felkészítő pedagógusa: Szádeczki Marianna
Szárnyas vendégek a Szent Imre Katolikus Óvoda udvarán – Ellátogatott hozzánk a Madársuli!
Egy újabb TEREMTÉSVÉDELMI programunk valósult meg a MADARAK ÉS FÁK NAPJA alkalmából.
Különleges élményben lehetett részük óvodásainknak, hiszen intézményünkbe is ellátogatott a Madársuli interaktív bemutatója. A gyermekek nagy izgalommal fogadták a különleges tollas vendégeinket.
Vendégeink között érkezett Marci, a színpompás arapapagáj, Bogyó, a macskabagoly, valamint Henrietta, a sólyom is. A gyerekek ámulattal figyelték a madarak mozgását, tollazatát és ügyességét, miközben rengeteg érdekes információt hallhattak életmódjukról, táplálkozásukról és a természetvédelem fontosságáról.
Az interaktív előadás során az ovisok nemcsak szemlélői, hanem aktív részesei is lehettek a programnak. Közelről figyelhették meg a madarakat, bátran kérdezhettek, és számos olyan élménnyel gazdagodhattak, amelyek még közelebb hozták számukra a természet szeretetét és az állatvédelem jelentőségét.
A délelőtt egyszerre volt játékos, ismeretterjesztő és élményekben gazdag. A gyermekek csillogó szemmel, mosollyal az arcukon meséltek egymásnak a látottakról, és bizonyára még sokáig emlékezni fognak erre a különleges találkozásra.
Hálásan köszönjük a Madársulinak ezt a színvonalas, szeretetteljes és tartalmas programot, amely maradandó élményt nyújtott kicsiknek és felnőtteknek egyaránt.
„Minden teremtmény Isten szeretetének egy-egy gyümölcse.”
— Assisi Szent Ferenc
A méhek világnapja alkalmából meghívott előadónk, dr. Tóth Gergely tartott élménypedagógiai órát a 4. b-ben. Ő maga is gyakorló méhész, így jól ismeri a méhészet csínját-bínját. Sok-sok érdekességet mesélt a gyerekeknek a méhek társadalmáról, táncukról, a méhek életéről, gondozásáról és védelméről. Bemutatta a méhek termékeit: a méhviaszt, a propoliszt, a lépes mézet. Megismertette a méhész eszközeit, védőfelszerelését, és mézkóstolóban is részt vehettek a gyerekek. Lebilincselő előadását érdeklődéssel hallgatták tanulóink, kérdéseikkel, történeteikkel ők is aktív részeseivé váltak az órának.
A HEBE által kiírt "Szeresd a Földet"-Fókuszban az ökoszisztéma/élővilág című országos természetvédelmi projektversenyen, csapatversenyben országos 4. helyezést ért el a 4.b osztály csapata, Lőrinczi Zsigmond, Tóth Soma és Lerch Marcel.
Felkészítő tanítójuk: Szabó Ágnes
Szeretettel gratulálunk kitartó munkájukhoz és a szép helyezéshez!
Május 17-én, vasárnap került sor a Mindszenti-templom teraszának megáldására. A bérmálást követő szertartást Ft. Ternyák Csaba érsek atya vezette. Az ünnepi eseményt a Vörösmarty katolikus iskola alsó tagozatos diákjaiból álló kórus nyitotta meg. Felcsendült az „Ez az a nap” és az „Áldjátok az Urat” kezdetű dal. A műsor végén volt szerencsénk együtt énekelni a Mindszenti kórussal a „Boldogasszony anyánk” című katolikus himnuszt. Megtiszteltetés volt számunkra ez a szereplés, érsek atya pedig a gyerekeknek személyesen gratulált és megtapsolta őket.
A Vörösmarty-énekkar vezetője és felkészítő pedagógusa: Petrovics-Detvai Dorina
A hét elején, hétfőn és kedden a diákönkormányzat szervezésében iskolánkban megtartottuk az idei tanév második papírgyűjtését. Az iskolánk tanulóinak köszönhetően 9880 kg papír gyűlt össze. Ezzel sikerült 165 fa életét megmenteni. Külön szeretnénk megköszönni a 8. b osztály fiú tanulóinak a pakolásban nyújtott segítségét, valamint a szervezésben Csorba Péter tanár úr munkáját.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc