
A nemzeti összetartozás napja alkalmából iskolánk 7. évfolyamos tanulói méltó műsorral emlékeztek meg a trianoni békediktátum évfordulójáról. Az ünnepi megemlékezés középpontjában a magyarság összetartozásának gondolata állt, hangsúlyozva, hogy a határokon túl élő magyar közösségek is nemzetünk elidegeníthetetlen részei.
A megható műsorban közreműködtek iskolánk énekkarosai, akik Petrovics-Detvai Dorina tanítónő vezetésével emelték az esemény ünnepi hangulatát.
A műsort betanította Kiss Zoltánné, Lukács Dóra és Némethné Tavas Cecilia
Köszönjük a fellépő diákok és felkészítőik munkáját, akik színvonalas előadásukkal hozzájárultak a nemzeti összetartozás üzenetének méltó közvetítéséhez.
A Határtalanul program keretében a 7. évfolyam tanulói Erdélybe látogattak, ahol felejthetetlen élményekkel gazdagodtak. Utazásuk Nagyváradról indult, majd bejárták Kalotaszeg vidékét, megismerve a térség természeti, történelmi és kulturális értékeit.
A kirándulás során betekintést nyerhettek az erdélyi magyarság mindennapjaiba, hagyományaiba és örökségébe. A látottak és hallottak segítettek abban, hogy jobban megértsék magyar gyökereinket, valamint a határon túli magyar közösségek életét.
A program nemcsak tanulságos, hanem rendkívül élvezetes is volt. Mindenki jól érezte magát, sok új ismerettel, élménnyel és közös emlékkel tért haza. Köszönjük a Határtalanul programnak, hogy lehetőséget biztosított erre a különleges utazásra!
A Tanítók Fekete István Egyesülete a 2025/2026-os tanévben is meghirdette a katolikus iskolák alsó tagozatos diákjainak országos „Harmatcsepp” tanulmányi versenyét.
90 iskola több mint kétezer 2-4. évfolyamos tanulója matematika, nyelvtan-helyesírás, olvasás-szövegértés és hittan tantárgyakból jelentkezett erre a megmérettetésre.
A rangos döntőbe - melyet május 30-án Budapesten, a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontban tartottak - azok a tanulók juthattak be, akik a tanév során sikeresen teljesítették a verseny négy fordulóját.
Iskolánkat két tanuló is képviselhette ezen az eseményen.
Parti-Józsa Mira nyelvtan-helyesírásból, míg Rátki-Eördögh Szilárd, olvasás-szövegértésből versenyzett. Mindketten a 2. b osztály tanulói, és mindketten országos II. helyezést értek el.
Szeretettel gratulálunk ehhez a szép sikerhez!
Felkészítő tanáruk: Szádeczki Marianna
A káli és füzesabonyi katolikus általános iskolák által szervezett ifjúsági zarándoklaton iskolánkból nyolc tanuló vett részt, hogy megemlékezzenek Csepellényi György életéről és vértanúságáról.
A résztvevők Szőkepusztára gyalogoltak, ahol közös imádsággal emlékeztek a vértanúság helyszínén. Ezt követően az egerfarmosi Szent Adalbert-templom felé folytatták útjukat, ahol előadáson ismerkedhettek meg Csepellényi György életével és példájával. A nap csúcspontját az ünnepi szentmise jelentette, amelyet Főtisztelendő Dr. Ternyák Csaba egri érsek mutatott be, és amelyen együtt imádkoztak Csepellényi György boldoggá avatásának sikeréért. A közös éneklés, az imádság és a találkozások meghitt hangulatot teremtettek, amely sok résztvevő számára maradandó élményt jelentett.
A zarándoklat végén mindenki feltöltődve, közösségi élményekkel gazdagodva térhetett haza.
Köszönettel tartozunk Szedmák Zoltán atyának, valamint Novák Katalin és Zádoriné Galambos Mónika kolléganőinknek, akik kíséretükkel és figyelmükkel hozzájárultak ahhoz, hogy tanulóink számára ez a nap szép és tartalmas élmény legyen
A MHT Borsodi Területi Szervezete által kiírt, 2026. évi víz világnapi rajz- és makettpályázatra idén 88 pályamű érkezett.
A díjkiosztásra május 29-én került sor. Török Klára 1.b osztályos tanuló „3D technikák-1-2. osztály" kategóriában I. helyezést ért el munkájával.
Kreatív alkotásához szívből gratulálunk!
A Szalay Sámuel Református Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Óvoda szervezésben meghirdetett regionális szövegértési versenyen mindhárom helyezést vörösmartys diák hozta el. A verseny témája: Janikovszky Éva születésének 100. évfordulója alkalmából az írónő „Málnaszörp és szalmaszál” című ifjúsági regénye, amelyből az „Égig érő fű” című film is készült
Felkészítő pedagógus: Olaszné Szenczi Zita
Felkészítő pedagógus: Kissné Berta Enikő
Felkészítő pedagógus: Szabó Ágnes
A Szent Imre Katolikus Óvoda falai között idén is megrendeztük ballagó óvodásaink számára a már hagyománnyá vált Pizsipartyt, amely ismét felejthetetlen élményt nyújtott gyermekeknek és felnőtteknek egyaránt.
Sok vidám program színesítette az estét: szórakoztató játékokkal, közös énekléssel, filmnézéssel, Just Dance-szel, finom vacsorával és elemlámpás kincskereséssel tettük különlegessé ezt az alkalmat.
Az este zárásaként önfeledt közös mulatság következett: a gyermekek világító karkötőket és világító lufikat kaptak, majd a kedvenc zenéikre együtt táncoltak, nevetve, felszabadultan ünnepelve az óvodás évek lezárását és az előttük álló új kezdetet.
Hálás szívvel őrizzük ezt az együtt töltött estét, amely tele volt örömmel, nevetéssel és szeretettel.
„A szeretet nem fogy el attól, hogy másokkal is megosztjuk. Épp attól lesz több a világban.”
— Teréz anya
Örömteli délelőttöt tölthettünk együtt a Szent Imre Katolikus Óvodában, 2026.05.22-én pénteken, PÜNKÖSDváró táncházunk alkalmával. ![]()
Nagy szeretettel fogadtuk Körmöndi-Namesnyik Enikőt, aki változatos tánclépésekkel és népi játékokkal ismertette meg óvodásainkat, ezzel is érzékenyítve őket népi kultúránk iránt.
A közös körjátékok, a zene ritmusa és a mozgás öröme különleges ünnepi ráhangolódást adott számunkra.
Jó volt együtt készülni PÜNKÖSD ünnepére, közösségben, örömmel és szeretetben.
Mindhárom csoportban megtartottuk a tanévzáró ünnepségeinket. Az Őzike és a Méhecske csoportban ballagás is volt. Összesen 26 kisgyermek vett búcsút óvodánktól, akik szeptemberben az iskolában kezdik majd meg tanulmányaikat. A középsős ovisainkkal kívántunk nekik vidám ballagást, szerencsés tanulást. Juhász Ferenc atya pedig útravaló kedves szavaiban Isten áldását kérte további útjukra.
Sikeres pályázat eredményeként teremtésvédő óvoda címet vehettünk át az MKPK Városligeti fasori székházában. A címet három évre nyerte el intézményünk.
Csütörtökönként óvodánk dolgozóihoz csatlakoztak szülők, gyermekek és a mindszenti Szent Rita Imacsoport tagjai, hogy közösen imádkozzuk a Szent Rita nagykilencedet. A kilenced végén elzarándokoltunk Budapestre, a Szent Rita búcsúra. Imáinkban megemlékeztünk óvodánk dolgozóiról, gyermekeiről, a hozzánk kötődő családokról, és az imacsoport minden tagjáról.
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc