
A nemzetközi könyvajándék napjához (febr. 14.) kapcsolódva az iskola könyvtára könyv- cserebere programot hirdet február 16-20. között tanulóink és munkatársaink számára. Hogyan működik? Egy használt, jó állapotú könyved elhelyezheted az iskola aulájában felállított könyvespolcon, és választhatsz helyette egy neked tetsző könyvet!
Ezzel egy időben könyvajándékokat szívesen fogadunk. A tavalyi nagy sikerre való tekintettel idén is örömmel várjuk a mai, kortárs gyermekkönyvek felajánlását olvasóink számára az akció hetében. Az adományozott könyvekbe köszönőmatrica kerül a felajánló nevével/osztályával/évszám megjelölésével.
Ha szívesen részt vennél az idei könyvajándékozás napjának megünneplésében, cserélj vagy ajánlj fel egy könyvet!
Szóljon ez a hét a könyvekről és az olvasás öröméről!
A 112 Segélyhívó központjában nyílt napot tartottak, amelyen a nagycsoportosaink is részt vettek. A gyerekek színezhettek és feladatlapokon különböző feladványokat oldottak meg. Képek segítségével bővítették ismereteiket arról, hogy mikor kell és milyen esetben nem szabad hívni a 112-t. Egy ehhez kapcsolódóan egy kis történetet is megnéztek közösen. Hogy színesebbé tegyék a délelőttünket, a Terrorelhárítási Központ dolgozói megmutatták a felszerelésüket, amiket kézbe vehettek és fel is próbálhattak az ovisok. A legnagyobb sikert mégis az aratta, hogy beülhettek egy igazi rendőrautóba, sőt még a csomagtartójába is!
Török Klára 1.b osztályos tanuló a DVTK Sakkszakosztály legfiatalabb leigazolt játékosa.
Másfél hete debütált a vármegyei felnőtt csapatbajnokságon a 10. táblán, ahol több mint 1 órás partit játszott.
A 10 város a magyar sakkozásért versenysorozat decemberi állomásán Klára ragyogóan teljesített, megnyerte azt, így a január utolsó hétvégi miskolci állomáson csak az eggyel fentebbi csoportban, a 10-14 éves korosztályban indulhatott.
Klára 7 évesként ügyesen menetelt, értékes partikat játszott, és a 80 fős mezőny legfiatalabb játékosaként a teljes verseny leghosszabb partiját is ő vívta. Kitartása és szorgalma reméljük, sokáig viszi még előre!!!
Február 6-án (pénteken) tartottuk felsős tanulóink farsangi mulatságát. A műsort Sárréti Gézáné kolléganő szervezte és konferálta Lukács Dóra tanárnő közreműködésével; ezen az estén a hollywwoodi filmek világa elevenedett meg az aulában. Előtte a negyedikesek palotását láthattuk, majd sorban következtek az osztályok produkciói: a Szellemirtók (5.a), a Made in Hungária (6.a), a Grease (6.b), a Mamma mia (7.a) és a Karib-tenger kalózai (7.b). A vidám jelenetek után nyolcadikosaink keringőztek. A negyedikesek és a végzősök produkcióját kolléganőnk, Olaszné Szenczi Zita tánctanár tanította be.
Köszönjük a szervezők és minden segítő munkáját, vendégeinknek pedig a támogatójegyek vásárlását!
Mackó-farsang idején mackó kiállítást rendeztünk a csoportokban a gyerekek otthoni kedvenceiből. Rengeteg kis maci csábította játékra és vidámította a gyermekeket az elmúlt héten. És végre a várva-várt farsang is! Hosszú ideje készülődtek már a gyerekek erre a napra. Volt itt ma minden: szuper jelmezek, eszem – iszom, sok – sok nevetés, vetélkedők és tánc. Csak azt sajnáljuk, hogy csupán egyetlen ilyen fantasztikus nap van egy esztendőben!
A 4.b osztály különleges programban vett részt a Csodamalom Bábszínházban.
A kis herceg című előadást nézték meg. Az előadást követően a bábszínészek beavató foglalkozást tartottak számukra. Betekinthettek a kulisszák mögötti izgalmas világba: felölthettek jelmezeket, mozgathatták az óriás bábokat. Azt is megtudhatták hogyan készül a színpadi füst és a díszletek. Nagy élmény volt számukra, hogy megismerték a bábszínház csodálatos világát és a bábszínészek hivatását.
A szándéknyilatkozatok leadási határideje: 2026.03.16. (hétfő) személyesen a titkárságon vagy a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. e-mail címen.
Február harmadikán gyertyaszentelésre és balázsáldásra került sor a Vörösmartyban. Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepe (Urunk bemutatása a templomban) a Világ Világosságával való találkozás emlékére alakult ki. Zoli atya kiemelte, hogy a gyertya fontos szimbólum: a viasz (az isteni oldal) táplálja a kanócot (Krisztus emberi oldalát), a kanóc azonban elfogy, miközben a fényt (az isteni fényt) adja.
Gyertyaszentelést követően balázsáldásban részesült az iskola népe. Ez a hagyomány a harmadik - negyedik század fordulóján élt Szent Balázs püspök nevéhez kötődik, aki egy alkalommal két égő gyertyát kereszt alakban tartott egy halszálkától fuldokló gyermek álla alá, úgy fohászkodott, és a gyermek meggyógyult. Ezért imádkozza a pap mind a mai napig: "Szent Balázs püspök és vértanú közbenjárására őrizzen meg téged Isten a torokbajtól és minden más betegségtől..."
Vámos Janka 4.b osztályos tanuló, a DVTK Cycling Team versenyzője (országos bajnok) eredményes munkája elismeréseként Miskolc Város Kiváló Sportolója díjat vehetett át. A díjat Hollósy András alpolgármester úr adta át a Művészetek Házában megrendezett ünnepségen.
Büszkék vagyunk rád, Janka! (A képen balról a második.)
A mai ünnepnapon arra emlékezünk, hogy negyven nappal Jézus születése után Mária bemutatta gyermekét a templomban. Az ünnep magyar neve, Gyertyaszentelő Boldogasszony, arra utal, hogy az Úr fényt hozott a világ sötétjébe, ez a nap a Fény ünnepe.
Óvodánkban Zoli atya megáldotta a gyermekek gyertyáit, majd szent Balázs püspök közbenjárását kérve balázsáldásban részesített mindenkit.
A Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda évi hagyományos alapítványi bálját 2026. január 31-én rendezte. A rengeteg érdeklődő most is megtöltötte az aulát. A bál fővédnöke ebben az évben is Főtisztelendő Juhász Ferenc plébános atya volt, vendégeink között pedig Hollósy András alpolgármester urat és Kavecsánszki Erzsébet képviselő asszonyt is köszönthettük. A mulatságot a negyedik évfolyam palotással, végzős nyolcadikosaink pedig keringővel nyitották meg.
Örömmel vettük a szép számú szülő jelenlétét, köszönjük a támogatójegyek vásárlását és az értékes tombolatárgyakat. A fődíjat (egy kétszemélyes utazás lehetőségét Csíksomlyóra) Főtisztelendő Juhász Ferenc atya ajánlotta fel.
A kiváló hangulatot a minőségi zene és a jó társaság garantálta, ezért hát nem meglepő, hogy a mulatozás hajnali két óráig eltartott.
Büszkék vagyunk tanítványunk sikerére!
Iskolánk 1.b osztályos tanulója, Rákos Gréta a DVTK színeiben műkorcsolyázik. A fiatal sportoló rendszeresen részt vesz hazai versenyeken, ahol kitartó munkájának és szorgalmának köszönhetően szép eredményeket ér el.
A Jegesmedve Kupán a MINI CHICKS lányok kategóriájában országos 6. helyezést szerzett, míg a Vidéki Egyesületek Műkorcsolya Kupáján kiváló teljesítménnyel a 3. helyen végzett. A Kelet-Magyarország Kupán a 7 év alatti lányok kategóriájában az előkelő 5. helyezést érte el.
Eredményei nemcsak tehetségét, hanem kitartását és elszántságát is tükrözik. Büszkék vagyunk rá, hogy iskolánk tanulójaként ilyen szép sikerekkel öregbíti közösségünk hírnevét. További eredményes felkészülést és sok örömteli pillanatot kívánunk!
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc