Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

A Herman Ottó Múzeum két munkatársa, Sinka Tímea és Kis Enikő elhozták óvodánkba érdekes interaktív projektjüket, a „Kultúrkoffer”-t. Az utazó bőröndben rejlő múzeumi értékekkel játékos formában ismerkedhettek meg az óvodásaink. Alkalmuk nyílt megtekinteni és kézbe venni a régi mesterségek eszközeit; valamint a különböző használati tárgyakat, melyeket valaha nap, mint nap elővettek az emberek. Láttunk miskakancsót, tulipános ládát, sulykot, ivócsanakot, mézeshuszár - készítő formát, csigacsinálót. Megismerkedtünk a keresztszemes és a matyóhímzéssel, különböző népviseletek fő jellemzőivel, sőt néhány ruhát még fel is próbálhattak a gyerekek. Nagyon érdekes, élvezetes és hasznos programban volt részünk!

A II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban jártak a nagycsoportos gyerekek. Megismerkedtek a könyvekkel, a könyvtárban ildomos magatartással, a kölcsönzés szabályaival. A könyvtáros nénik meséltek és báboztak is az ovisoknak. Lehetett színezni és mindenféle könyveket lapozgatni, nézegetni, sőt néhányan már betűzgettek is. Tartalmas, örömteli délelőtt volt.

csütörtök, 26 február 2026 16:30

Sakk diákolimpia

E hét szerdán három alsós lány képviselte iskolánkat a vármegyei csapatsakk diákolimpián Ózdon.

A lányoknál 3 fős csapatok voltak, egy fordulóban 3 táblán ment egyszerre a sakkjáték, és a forduló végén összeadódtak a csapattagok pontjai.

A hosszúra sikerült nap meghozta eredményét:
Kondás Eszter 3.b, Török Klára 1.b és Azari Miléna 3.b osztályos tanulók a vármegye legszebben csillogó érmét hozták haza, vármegyei bajnokok lettek a legkisebb korcsoportban!
A lányok ezzel a gyönyörű teljesítménnyel továbbjutottak a júniusban megrendezendő szombathelyi országos döntőbe! 

Eszter, Klára és Miléna! Köszönjük szépen és hajrá!!!

kedd, 24 február 2026 14:29

Meghívott előadó

Az élménypedagógia jegyében a 4.b osztályban vendégelőadó tartotta a környezetismeret órát: Lőrinczi Zoltán kardiológus szakápoló. Téma: A keringés szervrendszere. Orvosi modellen szemléltette a szív működését. A modellt kézbe is vehették a gyerekek. Bemutatta a szív részeit, az érhálózatot, a kapillárisokat. Kitapintották saját magukon a pulzust és a nyaki verőeret.
A foglalkozás interaktív részében az újraélesztést gyakorolták a modellen a Stayin' Alive ritmusára. Azt is megtanította, hogyan kell a mentőket értesíteni vészhelyzetben. Egymásnak nyomókötést készítettek. Vérvételi kémcsövet kaptak ajándékba, melyre felírhatták a nevüket.
Nagyon élvezték a gyerekek a tartalmas foglalkozást, mely pályaorientációnak is beillett.
Köszönet Lőrinczi Zoltánnak, hogy ebben az élményben részesítette a gyerekeket! Sok hasznos ismerettel és gyakorlati tudással lettünk gazdagabbak mindannyian!

Iskolánk hatodik évfolyamos tanulói  bűnmegelőzési programsorozatunk következő óráján a drogprevencióról beszéltek Polyák Ferenc rendőr főhadnaggyal. Diákjaink aktívan bekapcsolódtak a beszélgetésbe, kérdéseket tettek fel és hasznos tanácsokat kaptak arra vonatkozóan, hogy mit tehetnek, ha veszélyes helyzettel találkoznak. Ebben segítségükre voltak az interaktív csoportfeladatok, melyekben a kábítószerek veszélyeivel és azoknak az egészségre és a jövőre gyakorolt hatásaival néztek szembe.

Köszönjük előadónknak a tartalmas és tanulságos programot, amely fontos lépés a tudatos és biztonságos életre nevelés útján.

hétfő, 23 február 2026 09:19

A Magyar Kultúra Napja

A Magyar Kultúra Napja alkalmából ebben az évben a ZENÉRE fókuszáltunk.

Segítségünkre volt ebben különleges vendégünk, Muzsikás Péter, aki élménydús, gyermekközpontú foglalkozással hozta közelebb a ZENE és HANGSZEREK világát a gyermekekhez.

A közös éneklés, ritmusjátékok és hangszerbemutató nemcsak örömteli élményt nyújtott, hanem hozzájárult a zenei hallás, a figyelem és az együttműködés fejlesztéséhez is. A gyermekek aktívan, nagy érdeklődéssel vettek részt a programban, bátran kapcsolódtak be az éneklésbe és a közös zenélésbe.

A foglalkozás méltó módon segítette a Magyar Kultúra Napjának közös megünneplését.

Ez az alkalom maradandó élményt jelentett mind a gyermekek, mind a pedagógusok számára.

csütörtök, 19 február 2026 16:24

Tudnivalók a beiratkozásról

csütörtök, 19 február 2026 12:00

Már tudok olvasni!

Az első osztály legjobban várt pillanata, amikor a betűk értelmes szavakká válnak, az apró kis emberek megtanulnak olvasni. Iskolánk speciális „pálcikás” olvasástanítási módszerének köszönhetően a kis elsősök hamar sikerélményhez jutnak.
Az 1.a osztályban Balga Kati néni kihívás elé állította a gyerekeket. Aki az olvasáspróbákat teljesítette, jutalmul egy könyvet kapott. Ezeket elolvasás után egymás közt cserélgethetik is a gyerekek, ezzel bekapcsolódva az iskola „könyvcserebere” programjába. Az 1.a osztályban a gyerekek egyetértenek abban, hogy OLVASNI JÓ! 

csütörtök, 19 február 2026 07:07

Hamvazószerda

Február 18-án a Vörösmarty diákjai és dolgozói hamvazószerdai szentmisén és hamvazkodáson vettek részt a Mindszenti-templomban. A misét Főtisztelendő Szedmák Zoltán káplán atya celebrálta. Homíliájában az okos túrázóhoz hasonlította a nagyböjti időszakban "útnak induló" embert: lassan, megfontoltan kell haladnunk, hogy mindenképpen célt érjünk a lelki zarándokút végén.

Mert a nagyböjti időszak a lelki megújulás ideje: csendesebb, elmélyültebb időszakot igényel a hívektől, ezért van az, hogy a kezdőnapján az előző évi virágvasárnapi szentelt barka hamujából a pap keresztet rajzol a homlokokra: "Térjetek meg és higgyetek az evangéliumban!"

A nagyböjt kezdőnapján, hamvazószerdán, az iskolásokhoz csatlakozva, ünnepi szentmisén vettünk részt a nagycsoportosokkal a Mindszenti templomban. Mindannyian hamvazkodtunk a szertartás során. Ebéd után eljött Zoli atya az óvodába a kisebb gyerekekhez és helyben szolgáltatta ki nekik ezt a szentelményt.

Elérhetőségeink

Címünk:
Gazdaságvezető:

gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7204

Szent Rita Óvoda:

ovoda@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7219

Szent Imre Óvoda:

(30) 147 1291

Ebéd lemondása:

radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
(30) 613 7205

 
 
Kedves 4. osztályos
Gyerekek
kedves 4 gyerekek

 

 

eKRÉTA belépés

e ellenorzo

 FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

  
menu

Jó étvágyat!

 
 
Névadónk

voros
A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

 
 

beres abel gyogyulasaert qr kod

További információkért
kattintson a képre!
 

Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

 

logo 2

 

koz1

hatartalanul

Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
Ok
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech