
Iskolánk hagyományainak megfelelően szeptemberben egészségnapot szerveztünk tanulóinknak.
A felsősök (korosztályuknak megfelelő témákban) előadásokon vettek részt: védőnő, orvos és kozmetikus, valamint tanár kollégák bővítették a gyerekek ismereteit a védőoltásokról, a bulizás veszélyeiről, a dohányzásról, a helyes testtartásról, az arcápolásról és a személyi higiéniáról.
A Népkertben a fiúk és a lányok osztályonként külön futóversenyen bizonyították az ügyességüket és a gyorsaságukat. Mindemellett nyolc állomásos, az egészségtudatosságot célzó és játékos feladatokat tartalmazó akadályversenyen szórakozhattak a gyerekek.
Az osztályok versenyét a 6.a és a 8.a osztály nyerte.
Gratulálunk minden résztvevőnek és szervezőnek!
A 4.b osztály diákjai különleges műsorral nyitották meg az "Olvasás kincsesdoboza" című kiállítást az iskolai könyvtárban. A gyerekek saját nyári olvasmányélményeiket dolgozták fel kreatív, egyedi olvasónaplók formájában, amelyek a kiállítás részeként tekinthetők meg. A megnyitón zongorajáték, versmondás és könyvbemutatók is színesítették a programot, amelyet az igazgatóság, a pedagógusok és az osztályok képviselői is megtiszteltek jelenlétükkel.
A hét folyamán minden alsós kisdiák megtekintette a kiállítást, örömmel fedezték fel a 4.b-s diákok kreatív alkotásait, melyeken keresztül a könyvek varázslatos világa elevenedett meg.
A kiállítás ötletét Novák Kata néni, a 4.b osztályfőnöke adta, míg a könyvtárban Augusztin Zsuzsa néni segített a szervezésben. Köszönjük a munkájukat!
2024. szeptember 2-án hétfőn becsengettek: útjára indult a 2024 - 2025-ös tanév. A Vörösmarty új diákjait, a kis első osztályosokat 8 órakor fogadtuk és köszöntöttük a színházteremben, majd 9 órakor a Mindszenti-templomban az iskola teljes "népének" Veni Sancte szentmisét mutatott be Főtisztelendő Szedmák Zoltán atya. A homíliában kiemelte, hogy figyeljünk a Jóisten jelenlétére, mert Ő életünk minden megtervezett és spontánnak tűnő pillanatában egyaránt ott munkál velünk és értünk.
A szentmise végén sor került a vörösmartys tanulók tanszereinek ünnepélyes megáldására, valamint iskolánk igazgatója, Csík Tibor ünnepélyesen megnyitotta az új tanévet, amelynek mottóját az egri Veni Sanctén Főtisztelendő doktor Ternyák Csaba érsek atya hirdette meg: Venite adoremus Dominum, azaz Jöjjetek, imádjuk az Urat!
Az Egri Főegyházmegye fenntartásában álló közoktatási és köznevelési intézmények ünnepélyes tanévnyitójára és Veni Sancte szentmiséjére 2024. augusztus 27-én kedden került sor az egri Bazilikában.
Az ünnepséget Főtisztelendő Lóczi Tamás atya, az EKIF elnöke nyitotta meg. Ezt követően Főtisztelendő Varga László atya előadását hallgathattuk meg "Aki énekel, kétszeresen imádkozik" mottóval. László atya kiemelte: az egyházi iskolák pedagógusai missziót végeznek, mert a gyerekeket hívják az Isten szeretetére és megismerésére, hogy üdvözülhessenek. Mindeközben a pedagógus odaajándékozza magát, mert csak így hiteles.
A külön figyelmet érdemlő (SNI-s, BTMN-es és kiemelkedően tehetséges) gyermekekről szóló előadás után átadták a hivatásukat példamutató keresztény módon megélő pedagógusoknak a Szent Gellért-díjakat, majd Főtisztelendő doktor Ternyák Csaba érsek atya szentmisét mutatott be. Hangsúlyozta, hogy az Isten rajtunk, pedagógusokon keresztül akar hatni a ránk bízott gyermekek lelkére. Ebben a szellemben indította útjára a 2024 - 2025-ös tanévet, amelynek mottója megegyezik a Bazilika homlokzatának föliratával: Venite adoremus Dominum, azaz: Jöjjetek, imádjuk az Urat!
© 2026 Vörösmarty Katolikus-Miskolc