Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda   Click to listen highlighted text! Üdvözöljük oldalunkon Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda Powered By GSpeech

„Legyetek a remény zarándokai!”

VorosmartyLogo       alapitvany logouj

 VÖRÖSMARTY MIHÁLY KATOLIKUS

ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA

"Mi dolgunk a világon? küzdeni

Erőnk szerint a legnemesbekért."

foig koszonto

Elemek megjelenítése címkék szerint: sakkverseny

Heti iskolagyűlésünket nagyböjt első hetének hétfőjén elmélkedéssel kezdtük, melyet a 6. évfolyamosok olvastak fel Urunk szenvedéséről, Verebélyi Erika tanárnő és hittanár vezetésével. Az elmélyülést az énekkar segítette számunkra, zongorakiséretet nyújtott Murvainé Bodnár Ildikó tanárnő, énekkarunk vezetője.

Az elmélkedést igazgató úr gondolatai követték a lemondással, önmegtagadással kapcsolatosan, hiszen ez az időszak remek lehetőséget nyújt arra, hogy ne csak a testünk edződjön, hanem a lelkünk is, ezt pedig legegyszerűbben úgy tehetjük meg, ha lemondunk egy számunkra kedves dologról, tárgyról, ételről vagy akár tevékenységről.

Mondanivalója után rövid eredményhirdetés következett.

A Városi Fazekas Matematikaversenyen Bajzát Anna 6.b-s tanulónk III. helyezést ért el.

 

Előző hétvégén Sátoraljaújhelyen rendezték meg a XXVII. Kids Kupát.

Itt Török Vilmos 1.a-s tanulónk I. helyezett lett a korcsoportjában a fiúk között,

Török Rita 3.a-s tanulónk I. helyezést ért el a korcsoportjabeli lányok között,

valamint Török Balázs 4.a-s tanulónk szintén I. helyen végzett korcsoportjában a fiúk között.

Az előző hét eredménye volt, hogy az Edelényben megrendezett Tehetségpont III. állomásán Török Vilmos a fiú I. korcsoportban győzelmet aratott.

Büszkék vagyunk rátok, további sikeres versenyeket kívánunk!

ozio_gallery_nano

stop view Info
/
      preview
      Album
      Photo
      Date
      Dimensions
      Filename
      File size
      Camera
      Focal length
      Exposure
      F Number
      ISO
      Make
      Views
      Comments
      ozio_gallery_fuerte

      A hétfői iskolagyűlésünkön először Csík Tibor beszélt az elmúlt vasárnap aktualitásáról, ugyanis Szentírás vasárnapja volt. Ilyenkor hangsúlyosabb a Biblia, hiszen úgy tekintjük, mint Isten írott szavát, a kinyilatkoztatás egyik forrását. S forrás lehet számunkra is, mert nem csak a régmúlt időben szólt Isten az emberhez, hanem ma is szól az igéje által azokhoz, akik nyitott szívvel fogadják azt.

      A lelki morzsák után igazgató úr osztotta meg gondolatait a félév zárása kapcsán. Most lehet a félévi hajrá után egy kicsit fellélegezni, ehhez járul majd hozzá a farsangi bál is először a felső, majd az alsó tagozatosok számára. A felsősök részére január 31-én 16 órakor kezdődik ez az esemény, ahol minden osztály bemutathatja produkcióját nyolcadikosaink keringőjével kezdve.

      Eredményhirdetés sem maradhatott el a hétindító összejövetel alkalmával, hiszen az elmúlt időszak nem csak a nyolcadikosok felvételijéről, a félév zárásáról szólt, hanem sportversenyek is zajlottak, ahol ismét jól szerepeltek tanulóink.

      A Floorball Diákolimpia Országos Döntőn, Egerben iskolánk csapatai a következő eredményeket érték el:

      Az 1. korcsoportos csapat I. helyezett lett.

      A csapat tagjai:

      • Lutherán Márton
      • Volcér Bence
      • Sebők Levente
      • Gergely Benjámin
      • Kovács Kende
      • Kőrösi Kende

      A 2. korcsoportban szintén I. helyet értek el:

      • Kojsza Kende
      • Spisák Nándor
      • Pipoly Csongor
      • Kovács Krisztián
      • Sbők Lóránt
      • Bakos Előd

      3. korcsoportosaink IV. helyezést értek el:

      • Dezső Zsombor
      • Szecskó Gergő
      • Mihalkó Sándor
      • Zsámbok Zalán
      • Szőnyi Paszternák Mirkó
      • Spisák Nándor

       

      A 2020. január 11-12 között Érden megrendezett 2. Jégördög Műkorcsolya Kupán II. helyezett lett Kohári Mira.

       

      Január 25-én rendezték meg Edelény Sakk Tehetségpont II. állomása sakkversenyt. Itt tanulóink közül részt vettek és helyezést értek el:

      Török Vilmos 1.a - korcsoportjában IV. helyezés

      Török Rita 3.a - II. helyezés

      Török Balázs 4.a - III. helyezés.

       

      Minden eredményhez ez úton gratulálunk!

      A szombati napon, azaz 2020. január 11-én az Iskolában zajló Városi Sakk Diákolimpia eredményei:

      Egyéniben:

      - Török Rita (3.a) - I. korcsoportos lány kategória - II. helyezés (továbbjutott a megyeire)

      - Török Vilmos (1.a) - I. korcsoportos fiú kategória - VII. helyezés

      Csapatban:

      - Alsós "fiú"-csapat (amiben a szabályok értelmében játszhat lány is) - I. helyezés (így ők is továbbjutottak a megyeire)

      A csapat tagjai: Kovács Kristóf (4.a), Török Balázs (4.a), Török Rita (3.a) és Török Vilmos (1.a)

      Gratulálunk a sikeres szerepléshez!

      A II. Rákóczi Ferenc Megyei Könyvtár által meghirdetett Olvasás Királynője/Királya c. pályázaton Török Rita 3.a az olvasás hercegnője lett (idén sorsolás miatt maradt le a királynői címről), Török Balázs 4.a pedig az olvasás királya címet nyerte el. Az alsósoknak meghirdetett felhívásra 50 pályázat érkezett a megyéből.

      A hétvégén Tokajban megrendezett V. Bodrog Kupa rapid sakkversenyen Török Rita 3.a osztályos tanuló korcsoportjában III. helyezést ért el.

      Az iskolánkból 3 tanuló, Alparán Balázs 4.a, Török Balázs 4.a és Török Vilmos 1.a a Miskolci Nemzeti Színházban, a múlt héten bemutatott Don Juan c. vígjátékban gyermekszereplőként vitte az iskola hírnevét, mindhármuknak megvolt az első színpadra lépésük. A darab az évadban folyamatosan műsoron.

      Elérhetőségeink

      Címünk:
      Gazdaságvezető:

      gazdasagi@vorosmartykatolikus.hu
      (30) 613 7204

      Szent Rita Óvoda:

      ovoda@vorosmartykatolikus.hu
      (30) 613 7219

      Szent Imre Óvoda:

      (30) 147 1291

      Ebéd lemondása:

      radiszilvia@vorosmartykatolikus.hu
      (30) 613 7205

       
       
      Kedves 4. osztályos
      Gyerekek
      kedves 4 gyerekek

       

       

      eKRÉTA belépés

      e ellenorzo

       FIGYELEM!!! VÁLTOZÁS!!!

      Az iskola elektronikus naplójába való belépéshez a tanulóknak felhasználónévként az oktatási azonosítóra  van szükség (7xxxxxxxxxx alakú szám, a diákigazolványon vagy az OM által kiadott oktatási kártyán található), jelszóként a születési dátumot és vezetéknév első két betűjét kell beírni ÉÉÉÉ-HH-NNVv formátumban.Ha ékezetes betűt tartalmaz, ékezetes betűt kell beírni!

        
      menu

      Jó étvágyat!

       
       
      Névadónk

      voros
      A képre kattintva többet megtudhat iskolánk névadójának életéről.

       
       

      beres abel gyogyulasaert qr kod

      További információkért
      kattintson a képre!
       

      Tájékoztatás a szünnapok felügyeleti rendjéről

      Az iskola gondoskodik a tanulók felügyeletéről a tanítás nélküli munkanapokon és azon időszakokban, amikor a tanítás korábban ér véget.

      Amennyiben a szülők igénylik a gyermekük iskolai felügyeletét, azt a kérdéses időpont előtt 3 munkanappal kell jelezniük az osztályfőnöknek (osztálytanítónak).

       

      logo 2

       

      koz1

      hatartalanul

      Weboldalunkon sütiket használunk az optimális működés érdekében. Oldalaink böngészésekor hozzájárul a sütik használatához.
      Ok
      Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech